Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Margarita Balanas

Latvijas čelliste koncertē Austrālijā martā un aprīlī

Laikraksts Latvietis Nr. 303, 2014. g. 3. apr.
Jānis Laurs -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Margarita Balanas. FOTO Publicitātes foto.

Margarita Balanas ir dzimusi Latvijā un jau kopš divu gadu vecuma ir uzsākusi savas muzikālās gaitas – gan kopā ar māsu Kristīni un brāli Robertu, gan arī uzstājoties un dziedot kopā ar visu ģimeni.

Čella spēli Margarita sāka apgūt sešu gadu vecumā Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie skolotāja Arvīda Tareilas. Septiņu gadu vecumā viņa piedalījās savā pirmajā starptautiskajā konkursā, kas notika Austrijā, Liezenē – Wettbwerb Violoncello, iegūstot 1. vietu. Pēc šī konkursa viņa sāka aktīvi ceļot kopā ar tēti Vitautu un mammu Ingunu un piedalīties Eiropas līmeņa konkursos, iegūstot panākumus vairākos čella spēles konkursos Slovākijā – Talents for Europe, Horvātijā – Antonio Janigro Cello Competition, Lietuvā – Gradus ad Parnassum, Igaunijā – Young Musician Award, kā arī Latvijā – August Dombrovski 6th International Competition un Latvijas Valsts konkurss.

Rīgā Margarita mācījās pie vairākiem čella skolotājiem, tajā skaitā arī pie Normunda Putreņa, Romana Trautmana un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Māra Villeruša.

Piecpadsmit gadu vecumā viņa pārcēlās dzīvot uz Angliju, lai turpinātu savu muzikālo izaugsmi Pērsela mūzikas skolā (The Purcell School of Music), mācoties čella spēli pie profesora Aleksandra Bojarska (Alexander Boyarsky). Šo studiju laikā viņa uzvarēja starptautiskā konkursā Sevenoaks Young musician of the year 2011 un ieguva arī vairākas atzinības Pērsela skolā. Gūtie sasniegumi viņai radīja nozīmīgas iespējas spēlēt solo gan ar starptautiski atzītiem orķestriem, gan Pērsela skolas simfonisko orķestri.

Margarita ir koncertējusi vairākās prestižās koncertzālēs Anglijā – The Wigmore Hall, The Royal Festival Hall, The Royal Opera House, Queen Elizabeth Hall, Watford Colosseum, The Foundling Museum un The Sage Gateshead, kā arī Francijā, Slovākijā – Bratislava's Philharmonic Hall, Nīderlandē – Palace Het Loo un citur.

Margaritai ir bijušas meistarklases ar pasaulslaveniem čellistiem, tajā skaitā Natalia Gutman, Mischa Maisky, Raphael Wallfisch, Karine Georgian, Robert Cohen un Felix Schmidt.

2013. gadā viņa tika apbalvota ar prestižo ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music) stipendiju un Martin Music Scholarship Fund Award stipendiju, lai sāktu studijas Londonas Karaliskajā Mūzikas Akadēmijā.

Margarita aktīvi koncertē gan kā soliste, gan arī kā ansambļa māksliniece Anglijā un citur Eiropā. Nākotnē viņa cer turpināt arī savu muzikālo sadarbību ar māsu, vijolnieci Kristīni Balanas un brāli, vijolnieku Robertu Balanas, kuri arī šobrīd mācās Londonas Karaliskajā Akadēmijā. Jau maijā Margarita uzstāsies kopā ar māsu, atskaņojot Brāmsa dubultkoncertu vijolei un čellam ar orķestri.

Margarita Balanas ir arī sadarbojusies ar Jauno Rīgas teātri, piedaloties izrādē Stāsts par Kasparu Hauzeru Latvijā un ārpus tās. Margarita savu talantu izpauž arī mākslā, radot gleznas, kuras var aplūkot izstādēs Anglijā.

Jānis Laurs
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com