Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lieldienu vēstījums

„... kā mirēji, un redzi, mēs dzīvojam!“ (2 Kor 6:9c)

Laikraksts Latvietis Nr. 305, 2014. g. 16. apr.
Elmārs Ernsts Rozītis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Klusā laikā 3. svētdiena pirms Lieldienām kopš seniem laikiem saucās LAETARE, latviešu valodā: Priecājieties! Pašā ciešanu laikā tā jau ir kā lodziņš uz Lieldienām. Priecājieties! Liturģiskā krāsa šajā svētdienā var būt rozā! Tai ir otrais vārds Mazās Lieldienas, un mēs varam atminēties, ka būtībā katra svētdiena ir domāta kā mazas Lieldienas, kā Augšāmcelšanās dienas atgādinājums un svētki.

Ir labi, ja mums jau pašā ciešanu laikā ir šādi lodziņi uz Lieldienām – pirms Lieldienām, un tad arī pēc Lieldienām. Apustuls Pāvils visu kristīgo dzīvi raksturo ar vārdiem, ka esam „kā mirēji, bet dzīvojam; ...kā noskumuši, bet vienmēr priecīgi; kā nabagi, bet kas dara daudzus bagātus; kā tādi, kam nav nenieka un kam tomēr ir visas lietas.“ (2Kor 6:9c-10).

Tas nozīmē, ka nevienam no mums nav jānoliedz ne bēdas, nedz sāpes, nedz trūkumu – arī ne nāves baismo varu. Tomēr, vēl noteicošāks mūsu dzīvei var būt Lieldienu Augšāmcelšanās spēks.

Tas ir Dieva mīlestības spēks, kas Jēzū Kristū uzvarējis nāvi, naidu, ļaunumu. Tas spēj pavērt dzīvot apvārsni arī mums, pašiem mūsu dzīvē un par liecību un palīdzību citiem. Tas dara bagātu nabagāko no mums, tik bagātu, ka tam ir ko dot citiem – ar tādu bagātību, ko zaglis nevar nozagt, nedz kodes un rūsa samaitāt.

Arī mums netrūkst apdraudējumu un rūpes: par austrumu kaimiņa draudiem Ukrainai, arī Latvijai un visai pasaulei. Par dabas katastrofām, kuras daļēji izraisām paši. Daudzus mūsu vecās paaudzes cilvēkus – arī mūsu organizācijas – nodarbina jautājums, kā turēties, kad spēki iet mazumā. Daudzi pirms neilga laika ieradušies cīnās, lai pastāvētu saimnieciski un tomēr uzturētu savu identitāti un kopību ar savējiem. Novēlu, lai mēs visu to redzētu arvien Lieldienu apvārsnī: Dievā dibinātas cerības un prieka apvārsnī, Viņa mīlestības apvārsnī: Es dzīvoju, un jums ar' dzīvot būs! Un, kopā ar manu kundzi, pateicos par visām mīļām, jaukām Lieldienu pieredzēm mūsu dzīvē un kalpošanā. Lai mums arvien par jaunu pavērtos šie lodziņi uz Dieva debesīm!

Arhibīskaps Elmārs Ernsts Rozītis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com