Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Horvātijas dāvana Latvijai

„Lieldienu ola no sirds“ Vērmaņdārzā

Laikraksts Latvietis Nr. 305, 2014. g. 16. apr.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Juris Šteinbergs ļauj uzmest aci noslēpumam. FOTO Aina Gailīte.

Ola Vērmaņdārzā. FOTO Aina Gailīte.

Ola Vērmaņdārzā. FOTO Aina Gailīte.

Ola Vērmaņdārzā. FOTO Aina Gailīte.

Diāna Čivle ar dāvanu un dāvinātājiem. FOTO Aina Gailīte.

...sanāk, sanāk visi, kas tagad mani redz un dzird... tūlīt te ies vaļā dziesmas un danči, – tā Juris Šteinbergs pie mikrofona Vērmanes dārzā 12. aprīlī, dažas minūtes pirms Horvātijas dāvanas izpakošanas Eiropas kultūras galvaspilsētai Rīga 2014. Vērmanes parkā, pašā redzamākajā vietā, starp estrādi un Saktas puķu tirdziņu viss sagatavots 35 kg smagas, 2,05 m augstas un 1,50 m platas dāvanas saņemšanai (tā gan vēl kā piemineklis ir apklāta ar košu audumu). Koris uzsāk dziesmas gan latviešu, gan horvātu valodā, un šī patīkamā notikuma vadītājs Juris Šteinbergs dod vārdu viesiem un mājiniekiem.

Savā uzrunā rīdziniekiem Horvātijas Koprivnicas-Krževatska reģiona vadītājs Darko Korens pastāstīja par Lieldienu olu apgleznošanas tradīcijām kā nacionālo mantojumu un pauda pārliecību, ka mazajai horvātu un latviešu tautai ir jādara viss, lai savas tautas kultūru saglabātu nākamajām paaudzēm. Dāvinātājs un dāvanas saņēmējs – Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle kopīgi noņēma Lieldienu olas pārsegu, atskanot skaļiem aplausiem un sajūsmas saucieniem.

Pārsteigums bija milzīgs visiem, it sevišķi jau mazajiem bērniem. Bija patīkami redzēt prieku Diānas Čivles un Darko Korena sejās! Tālāk sekoja oficiālo personu uzrunas: Latvijas pusi pārstāvēja Diāna Čivle, Rīgas Domes deputāte Vita Jermoloviča un RD Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite, kā arī Naivās mākslas muzeja Noass un biedrības Balkānu zieds pārstāvji. Bija pat tā, ka latviete runāja horvātiski un horvāts latviski!

Dāvinātais vides objekts Lieldienu ola no sirds ir apgleznots naivās mākslas stilā, un šādus mākslas priekšmetus UNESCO ir atzinis kā Horvātijas vēsturisko mantojumu. Šī brīnišķīgā Lieldienu ola greznos Vērmanes dārzu visu Lieldienu laiku un pēc tam tiks nodota Naivās mākslas muzejam.

Lieldienu laikā randiņus noteikti ir vērts norunāt pie Lieldienu olas Vērmanī!

Priecīgas Lieldienas vēlot Laikraksta Latvietis lasītājiem, –

Aina GailīteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com