Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu centrā Minsterē

Šis tas notiek šopavasar!

Laikraksts Latvietis Nr. 305, 2014. g. 16. apr.
Zuze Krēsliņa-Sila -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Desas Latviešu centra pagalmā. FOTO Arnis Drille.

Latviešu centrā Minsterē. FOTO Viktors Kangeris.

Latviešu centrā Minsterē. FOTO Viktors Kangeris.

Latviešu centrā Minsterē. FOTO Viktors Kangeris.

Sanāk tā, ka mūsu darbība iet tādos grūdienos. Rudenī ir visādas sēdes, noformējamies, saorganizējamies, lai varētu rosīties. Kulminējās ar Valsts svētkiem 18. novembra sarīkojumu. Tad nāk Ziemsvētku fāze – kā nu kuru gadu ar Adventa dziedāšanu vai ne, ar bērnu sarīkojumu vai importētu sarīkojumu no Latvijas, tirdziņu un tādām jaukām ziemas lietiņām. Tad nāk pāris mēnešu tāds kā ziemas miegs, kad krājās spēki jaunām lietām. Parasti vēl ziemas miega laikā arī notiek LCM pilnsapulce, tā tas bija šogad 1. martā.

Un beidzot manām atkal pavasara vēsmas – mūsmājās tās ievadīja Latvijas koncertaģentūras gādībā Sakārnīša pasakas, kad 6 pazīstami un izcili mūziķi: Jolanta Strikaite (soprāns), Jānis Kurševs (tenors), Valters Pūce (čells), Jēkabs Nīmanis (klarnete, ģitāra, perkusijas), Uģis Krišjānis (klavieres), Karina Bērziņa (koncerta vadītāja) no Rīgas taisīja tādu zibtūri Vācijā, apmeklējot vienas nedēļas nogales laikā Bonnu, Minsteri un Berlīni. Pati nebiju klāt, bet visi saka, ka tādas bonbongas biežāk vajagot vest šurpu no Latvijas, ļoti veiksmīgs mūzikas projekts ne tikai bērniem! Minsterē tas bija sestdien, 29. martā.

Mēģinājumi, skoliņa, svētdienas skoliņa, rokdarbi – tas viss iet uz priekšu, tā jau rutīna, nedēļas nogalēs jo sevišķi visos stūros čum un mudž. Minsterē patreiz ir – ticiet vai ne – pat trīs deju grupas! – vecā, labā, tradicionālā tautas deju grupa Miladeko, kas uzrunā pārsvarā jauniešus un jaunus vecākus, bērnu grupiņa, Minsteres Dancītis nupat janvārī uzsākusies, jo cik tad ilgi bērni skatīsies vien kā tie vecāki tur dejo, vajag arī pašiem! Un kas zin, varbūt, varbūt varēs piedalīties 2015. gada vasarā skolēnu un jauniešu deju un dziesmu svētkos. Vēl trešā grupa ir līnijdeju dejotājas, kas ir jau nobriedušākas dāmas ar apbrīnojamu veiklību un telpas izjūtu!

Dažas rokdarbnieces sestdienas pēcpusdienās šuj mazajiem tautas dejniekiem tērpus, jo kā tad šie dejos? Ne jau džinsos un legingās! Ko vajag, vajag! Visus dejotājus būs iespējams redzēt 17. maijā, t.s., lielajā atskaites koncertā, kur svinēs nu jau trešo dzimšanas dienu Miladeko. Par godu dzimšanas dienai brauks no visām pusēm ciemiņi – no Īrijas, no Štutgartes, no Latvijas! Pēc nodejošanās būs jau arī baļļuks, kā nākas, un varēs dejot tālāk!

Sestdien, 5. aprīlī labs pulciņš centīgu strādnieku sapulcējās pie Latviešu centra, lai šo to padarītu. Jo ja jau visādi te brauc un nāk, tad ir arī jāsatīra sava vide. Diendienā ejam garām knapi vairs ieraugot, kas tā nu īsti nav kā nākas. Talka sanāca ļoti jauka, solītais lietus izpalika, laiks nebija pārāk karsts, bet tomēr silts, un daudz tika izdarīts – dobītes atkal smaida uz mums, ar sūnu aizaugusī pļaviņa tika vertikulēta un sagrābta, varbūt zālītei atkal cerēt uzvarēt sūnas, mūžīgās ozollapas arī bija savācamas. Liels paldies Valdai Dundarei ar ģimeni par organizēšanu un rīkošanu! Un, saprotams, paldies visiem cītīgiem ravētājiem, racējiem, grābējiem, tīrītājiem, atbalstītājiem, utt., utt.!

Beigās smuki pasēdējām un uzēdam desiņas ar Latvijas, Dimdiņu kāpostiem piegraužot zaļbarību un piekožot Latvijas saldskābo un rupjo maizi. Vēl viena no daudzām veiksmīgām dienām Latviešu centrā Minsterē.

Zuze K Krēsliņa-Sila
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com