Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Pieklājīgie zaļie cilvēciņi

Laikraksts Latvietis Nr. 306, 2014. g. 25. apr.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Pagājis jau mēnesis, kopš laikraksta Latvietis 300. numura, un vēlos izteikt sirsnīgu pateicību par daudziem apsveikumiem, ko saņēmām. Vietas dēļ publicējām tikai ļoti mazu daļu no tiem.

Liekas, ka jau pagājusi vesela mūžība kopš Krievijas vēstnieks Latvijā pārmeta Latvijas bijušai prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, ka viņas pieļāvumi, ka Krievija varētu Ukrainā ievest savu armiju, nav nopietni ņemami. Viņš pat nožēloja, ka politiķiem nav tādas dopinga kontroles kā sportistiem. Tas bija tikai pirms trim mēnešiem – februāra beigās.

Tieši pirms Lieldienām, ceturtdien, 17. aprīlī, Krievijas prezidents Putins uzstājās TV tiešraidē un vaļsirdīgi atzinās, ka Krievijas karaspēks tomēr bija klāt un rīkojās „korekti un profesionāli“ referenduma laikā.

Jautājums raidījumā prezidentam Putinam: „Kas bija tie zaļie cilvēciņi?

Vladimira Putina atbilde: „Mūsu uzdevums bija nodrošināt krimiešu brīvu gribas izpausmi. Lai nebūtu tanku un nacionālistu, tādēļ aiz Krimas pašaizsardzības spēku muguras stāvēja mūsu armijnieki, viņi darbojās korekti un profesionāli.“

Lai pilnveidotu murgu, Krievijas armijas koris (tā sauktais Sarkanarmijas koris) ir iedziedājis „himnu“ Pieklājīgie cilvēki (Вежливые люди), kura slavē tieši šos zaļos cilvēciņus: „Viņu ķiveres ir pieklājīgas, viņu sejas ir pieklājīgas, pat viņu tērauda mašīnas ir pieklājīgas“. Balalaikas pavadījumā dzirdam, ka „viņi vienkārši pieklājīgi stāv netālu, viņi vienkārši nes ieročus“, un „Pieklājīgie cilvēki nosargās tēvzemes slavu un godu“. Dziesma ir dzirdama kora oficiālā YouTube vietnē.

Bieži dzirdēts, ka Krievija tagad pielieto jaunu kara metodi – neiebrūkot atklāti ar tankiem, bet musinot kādu sabiedrības daļu uz sacelšanos, ko tad atbalsta slepeni ievestas Krievijas bruņoto spēku vienības. Diemžēl, kā rakstīts bībelē – nav nekā jauna zem saules.

Kā raksta vēsturnieks Heinrihs Strods, pirms 1940. gada PSRS ultimāta Latvijai, tā aktīvi piestrādāja Latvijas destabilizācijā. PSRS aģenti mēģināja organizēt gan alternatīvo valdību Stokholmā Anša Rudevica vadībā, kas tad ar Sarkanās armijas atbalstu ieņemtu iestādes Ventspilī un Liepājā un vērstos pret „Ulmaņa fašistisko režīmu“, gan plānoja PSRS draudzīgu valdību Rēzeknē, līdzīgi Somijas paraugam.

Nav nekāds iemesls nedomāt, ka līdzīgi plāni neeksistētu šodien. Atmaskosim tos!

GN
2014. g. 25. aprīlīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com