Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Baltiešu olimpiāde „Amber Aged Care“

Visvecākai dalībniecei bija 99 gadi

Laikraksts Latvietis Nr. 306, 2014. g. 25. apr.
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Latvijas vadītājs jeb kapteinis Jānis Grīnbergs, karogu nesējs Markus Orčards (Orchard) un Aija Balode. FOTO Margota Puķīte.

J. Grīnbergs met cilpu ap stangu. FOTO Margota Puķīte.

R. Čakurs met cilpu ap stangu. FOTO Margota Puķīte.

Apbalvošana. No kreisās Elīna („Latvieši“) otrā vietā, Toms („Igauņi“) pirmā vietā, Aldona („Lietuvieši“) trešā vietā. FOTO Margota Puķīte.

Svētdien, 6. aprīļa pēcpusdienā, tauta pulcējās Baltiešu aprūpes mājā Amber Aged Care uz gadskārtējām sporta sacensībām. Adelaides baltiešu saimes pulcējas reizi gadā piedalīties sacensībās, lai uzvarētāju tauta ar godu var atvest un izstādīt lielo kausu savā zālē. Šis kauss jau 3 gadus ir stāvējis igauņu namā un īpaši šogad gan latvieši, gan lietuvieši gatavi atņemt kausu no igauņiem un atvest to uz savām mājām, un igauņi ne par kam negrib zaudēt savu kausu. Dalībnieki nav tikai tie baltieši, kuri dzīvo aprūpes mājā, bet cittautieši izņem uz dažām stundām kādu no baltiešu valsts pavalstniecībām un lepni piedalās gan kā igaunis, gan kā lietuvietis vai latvietis.

Pulksten vienos sacensības sākās ar aprūpes māju iedzīvotājiem, kuri jau dienām esot trenējušies un gatavi piedalīties. Visvecākai dalībniecei bija 99 gadi, un tiešām viņai bija ļoti labi rezultāti. Kas mani ļoti iepriecināja, ka viena lietuviete atnāca apģērbusies savā tautas tērpā, ieskaitot dzintara krelles ap kaklu. Tik elegants un veiksmīgs sportists reti redzams. Viņa bija ļoti lepna, ka varēja piedalīties ar saviem lietuviešiem, un saņēma lielus aplausus.

Pulksten divos pulcējās viesi, nesot savu karogu un ģērbušies savu karogu krāsās tā, ka skaidri redzams, kas pieder kurai valstij. Šīs cīņas ir kļuvušas samērā nopietnas; daži dalībnieki pat ir izņēmuši pavalstniecību uz pēcpusdienu, lai nodrošinātu uzvaru. Viens dalībnieks atbrauca no Honkongas izrādīt savu sportisko veiksmīgumu. Katra komanda sastāv no sešiem dalībniekiem. Latviešu komandas vadītāja Elīna; dalībnieki – Alvins, Kristaps, Markus, Mārtiņš un Sintija.

Visi sastājās aiz attiecīgā karoga, kamēr visas valsts himnas nospēlētas, un tad braši soļoja ap centrālo ēku. Tad sākās sacensības starp baltiešu viesiem. Gan skrēja ar olu karotē un mēģināja salasīt, cik vien daudz pupas karotē bez iebiršanas. Arī bija kvizs (red.: viktorīna) ar samērā āķīgiem jautājumiem, piemēram, vajadzēja precīzi uzrakstīt katru Baltijas valstu neatkarības dienu. Daži gudrinieki skaļi bļāva atbildes (dabīgi nepareizi, bet cerībā, ka kāds noticēs, ka pareizi!), un tā nodrošina, ka pretinieki zaudēs to punktu. Ļoti manāms, ka latvieši ir kaut cik priekšā un gatavi svinēt uzvaru, un redzams zināms uztraukums ap igauņu galdu. Lietuvieši bija mazākā skaiti, bet ļoti dūšīgi turējās līdzi.

Tad nāca tā svarīgākā sacensība, izēst bļodu ar želeju, lietojot tikai muti; rokām jābūt aiz muguras. Tikai viens uzvarētājs, un tam būs 15 punktu. Katrs dalībnieks saņem vienu punktu savai komandai. Grūti ticēt, es pat nevarēju sasniegt želejas masu bļodiņas dibenā, ka viens iebļāvās urrā, tas nāca no igauņu galda. Mēs visi esam pārliecināti, ka šis jauneklis bija tik izsalcis, tīšu prātu, ka tūlīt bez elpas noēda visu želeju.

Visi turpinājām priecāties, iedzerot krūzi kafijas vai kādu alus glāzi, kamēr tiesneši izskaitīja punktus, un tad sekoja apbalvojumi. Brīdis pienāca, kad Sooz, šīs pēcpusdienas rīkotāja, lūdza Margotai Puķītei kā Amber Aged Care priekšniecei izsniegt balvas dalībniekiem, kā arī kausu.

2014. gadā trešo vietu ieguva lietuvieši, bet starpība starp otro un pirmo vietu bija tikai viens punkts. Visiem elpas ciet, un tad paziņoja, ka latvieši atkal palika otrā vietā. Brašais želejas ēdājs ar 15 punktiem apdzina latviešus! Igauņi tik priecīgi lēkāja un turēja kausu gaisā, un vadītājs tik lepni uzvilka ozola vainagu galvā.

Mēs viņus apsveicām un likām zināt, ka šis gan būs tas pēdējais gads, kad šī balva redzama igauņu namā. Patiesībā, nebija svarīgi, kas uzvarēja, jo visi, kuri piedalījās, tik izpriecājās, un prieki un smiekli bija dzirdami visu pēcpusdienu. Šāda veida pasākumi dod iespēju sadraudzēties ar citiem baltiešiem, kā arī iespēja labāk iepazīties ar mūsu latviešiem, kas dzīvo Amber Aged Care.

Margota Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com