Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lasītāja vēstule

Vēl par „Latviešiem“

Laikraksts Latvietis Nr. 306, 2014. g. 25. apr.
Jēkabs Ziedars -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Laikraksta Latvietis 304. numurā lasāmas Aijas Biezaites pārdomas par tematu Latvieši, kurā tiek apgalvots, ka latvieši kā tauta ir nepieaugusi, jo viņa saka: „...domāju, ka mums kā nācijai laiks kļūt pieaugušiem. ... Mēs esam skaitliski maza tauta, mums nav citas izejas – jāspēj sadzīvot, izgrozīties, izlavierēt un domāt plaši.“ Viņai ir: „...tikpat nepieņemami karojoši latviešu nacionālisti, patriarhālo vērtību pārspīlētāji vai ļautiņi, kas geju praida dalībniekus apmētā ar kakām.“

Tā kā esmu latvietis ar septiņiem mazbērniem, tad man latviešu nacionālisms ir tik svarīgs, ka par to esmu karojis visu mūžu un karoju vēl arvien, kaut beidzamā laikā tikai uz papīra, un es ticu, ka tikai patriarhālā ģimene, tēvs, māte un bērni, var nodrošināt cilvēces un līdz ar to arī Latvijas pastāvēšanu. Geju praids ir vienas ļaužu grupas seksualitātes publiska demonstrācija. Cilvēkiem viņu seksualitāte ir privāta lieta. Cilvēki to publiski nedemonstrē. Homoseksuāļiem bērni nevar dzimt, tādēļ viņu demonstrācijas ir apliecinājums, ka viņi apzināti ņem dalību cilvēces iznīcināšanā. Latvieši ir maza tauta, tādēļ viņi nevar atļauties atbalstīt dzimstību ierobežojošus pasākumus.

Autore lieto piedēkli valodīgie tautību, pilsonību un dzīves/dzimšanas vietu aprakstīšanai. Tā zviedri kļūst par zviedrvalodīgiem, latvieši par latviešvalodīgiem utt. Neogeo.lv (2011.g.) ziņo, ka, ja Latvija būtu ciems ar 100 iedzīvotājiem, tad tajā būtu: 60 latviešu, 28 krievu, 4 baltkrievu, 3 ukraiņu, 2 poļi, 1 lietuvietis, 1 ebrejs, 1 čigāns; no tiem 83 būtu Latvijas pilsoņi; 15 Latvijas nepilsoņi; 2 Krievijas pilsoņi un no šiem 85 būtu dzimuši Latvijā, 8 Krievijā, 3 Baltkrievijā, 2 Ukrainā, 1 Lietuvā un 1 Kazahstānā. Interesantākais novērojums ir tas, ka šinī ciemā nebūtu neviena krievvalodīgā, neviena latviešvalodīgā un neviena citādvalodīgā. Tas ir tādēļ, ka katra tautība runā savā valodā un katra tautība valstī izveido savu vidi, bet visiem pilsoņiem ir jārunā valsts valodā. Tā tas ir Latvijā un tā tas ir Austrālijā. Austrālijā valsts valoda ir angļu. Latvijā tā ir latviešu. To saprot šo valstu iedzīvotāji. Tā ir šodienas īstenība.

Jēkabs Ziedars
Melburnā
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com