Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Noslēgusies „Lielā Talka“ Latvijā

Vairāk nekā 160 000 talkotāju

Laikraksts Latvietis Nr. 307, 2014. g. 1. maijā
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi talko. FOTO Vija Cerusa.

Šī gada Lielās Talkas vadmotīvs bija Tīra Baltijas jūra sākas Tavā vannasistabā, šogad – sestdien, 26. aprīlī sakopšanas darbi norisinājās arī Baltijas jūras līča piekrastē un tās tuvumā, apmēram, 130 vietās.

Lielajā Talkā šogad bija pulcējušies vairāk nekā 160 tūkstoši dalībnieku. Un kaut arī tā oficiāli beidzās ap plkst. 15, daudzās vietās cilvēki neizklīda, bet turpināja iesāktos tīrīšanas, kārtošanas un labiekārtošanas darbus.

Kā ziņo Lielās Talkas mājas lapā (http://talkas.lv), šogad atkritumu bijis mazāk; galvenokārt norisinājās teritorijas tīrīšanas darbi, labiekārtošana; tika grābtas pērnā gada lapas, zāle, nozāģēti nokaltuši koki, kā arī stādīti jauni kociņi un puķes; savākti „...plastmasas maisiņi, PET un stikla pudeles, būvgruži, vecas autoriepas, nolietota sadzīves tehnika un mēbeles.“

Aktīvāk nekā citus gadus esot notikusi vietu sakopšana pie ūdenstilpnēm – pie ezeru un upju krastos esošām atpūtas vietām, kā arī tīrot vietējos parkos esošos dīķus, Rīgā tika sakopti Daugavas krasti.

Lielās Talkas mājas lapa vēsta: „Limbažos talcinieki, stādot ozolu birzi, atraduši 20 latu banknoti. Tāpat limbažnieki pusdienlaikā ziņoja par jau savāktiem 3000 atkritumu maisiem. Dagdas novadā talkas dalībnieki atraduši izmestu akordeonu. Interesanti atradumi trāpījušies arī talciniekiem Mazsalacā, kuri, vācot atkritumus, atraduši kāda iedzīvotāja izmestu apjomīgu grāmatu kaudzi. Savukārt Liepājā, Beberliņos, talcinieki uzgājuši neatvērtu pudeli ar krievu rumu „Sojuz Viktan“. Nolietota sadzīves tehnika, vecas mēbeles un autoriepas arvien diemžēl ir starp populārākajiem lielajiem atradumiem talkas laikā. [...] Cēsu novada Jauniešu dome noorganizējusi pirmo talkas festivālu „TalkaFest“, kurā papildus vides sakopšanas darbiem, būs brīvdabas kino, ugunskurs, dzīvā mūzika un dažādas galda spēles.“ Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com