Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014“

Ver durvis trešajai sezonai

Laikraksts Latvietis Nr. 307, 2014. g. 1. maijā
Mārtiņš Drēģeris -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Esplanade2014

Kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014“. FOTO Kaspars Garda, Rīga 2014.

Riga2014

Otrdien, 29. aprīlī, trešo sezonu sāka Eiropas kultūras galvaspilsētas kultūras vasarnīca Esplanāde 2014. Kultūras vasarnīca rīdziniekiem, kā arī ikvienam Rīgas viesim no tuvākas un tālākas apkārtnes kalpos kā atpūtas zona, kur atraktīvā formā iesaistīties Rīga 2014 notikumos. Kultūras vasarnīca 29. aprīlī tika atklāta ar beļģu un franču horeogrāfu deju izrādi Bal Moderne.

Visas vasaras garumā Esplanāde 2014 strādās katru dienu, jau pirmajā darbības nedēļā aicinot gan uz Tvīda braucienu, gan ielu vingrošanas paraugdemonstrējumiem un filmu vakaru. Ceturtdien, 1. maijā, kultūras vasarnīcā tiks svinēti 10 gadi Latvijas iestājai Eiropas Savienībā.

Esplanāde 2014 iemiesos vasarnīcas būtību – būt par vietu, kur katram atrodas, ko darīt, un kur ikviens ir piederīgs. Kultūras vasarnīca programmā katrai nedēļai būs sava tēma. Pirmā kultūras vasarnīcas nedēļas tēma būs Kustība, iemiesojot gan pārcelšanos uz vasarnīcu, gan veselīgas un atraktīvas nodarbes. Savukārt otrās nedēļas tēma būs Vēsture.

Esplanādē darbosies Rīga 2014 informācijas stends, kafejnīca, kurā būs iespēja nobaudīt Laimas saldumus un Latvijā iecienītāko saldējumu Ekselence, suvenīru tirdzniecības vieta, apzaļumota terase, kā arī Rīga 2014 partnera Lattelecom nodrošinātais bezmaksas wi-fi internets.

Katru vakaru kultūras vasarnīcā norisināsies muzikālas sarunas „TU UN TAGAD ESPLANĀDĒ!“ ar vakara personību – sarunas par dažādām tēmām un aktualitātēm caur kultūras prizmu. Muzikālo formātu šajā ciklā izvēlējusies vakara personība, pastāstot plašāk par savu izvēli.

Trešdienas Esplanādes programmā būs DJ vakari – pārstāvot dažādus mūzikas stilus, katru trešdienu par muzikālo noformējumu Esplanādē rūpēsies kāds Latvijā zināms cilvēks. Sestdienas kā jau ierasts būs kino naktis – sadarbībā ar Lattelecom sestdienu vakaros brīvdabas kino seansos būs iespējams skatīties Eiropas labāko filmu izlasi. Savukārt – svētdienas – ģimeņu dienas – radošas, izklaidējošas un izglītojošas aktivitātes bērniem un viņu vecākiem. Vairākas svētdienas sezonā tiks organizēta arī ERGO bērnu drošības skoliņa, kas bērniem rotaļu formā palīdzēs apgūt droša gājēja prasmes, mācīs ceļazīmju un satiksmes pamatprincipus.

Esplanāde 2014 piedāvās īpašas programmas šīs vasaras lielākajās kultūras norisēs, tostarp Pasaules koru olimpiādes laikā no 9. līdz 19. jūlijam, starptautiskais ielu mākslas un pasaules mūzikas festivālā RE RE Rīga no 9. līdz 11. augustam. Kultūras vasarnīcas norisēs aicināti iesaistīties arī brīvprātīgie, lai palīdzētu Esplanādes norisēs un apmeklētājiem pastāstītu par Rīga 2014 programmu.

Esplanāde 2014 strādās no 29. aprīļa vakara līdz 5. oktobrim katru dienu no plkst. 12.00 līdz plkst. 20.14 (vai līdz pasākuma beigām). Visi pasākumi kultūras vasarnīcā bez maksas.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. Rīga 2014 programmas partneris ir Lattelecom, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu. Iespēju ikvienam bez raizēm baudīt kultūras vasarnīcas norises un citus Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumus nodrošina Rīga 2014 oficiālais apdrošinātājs ERGO.

Plašāka informācija par Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu un kultūras vasarnīcas norisēm kultūras portālā www.riga2014.org.

Papildu informācija:

Mārtiņš Drēģeris
Nodibinājuma Rīga 2014
Sabiedrisko attiecību programmas vadītājs
www.riga2014.orgAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com