Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LR Neatkarības atjaunošanas svētki Rīgā

Pašu veidota ziedu Latvija

Laikraksts Latvietis Nr. 308, 2014. g. 8. maijā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Atklāšana. Brīvības piemineklis Rīgā. FOTO Aina Gailīte.

Vērmanī koncertā uz skatuves uzstājās arī „Zelta sietiņš“. FOTO Aina Gailīte.

Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa Rīgā. Centrā Solvita Āboltiņa. FOTO Aina Gailīte.

Oficiālā ziedu nolikšanas ceremonija. FOTO Aina Gailīte.

Ziedu Latvija pie Brīvības pieminekļa Rīgā. FOTO Aina Gailīte.

Brīvības piemineklis Rīgā. FOTO Aina Gailīte.

Brīvības piemineklis Rīgā. FOTO Aina Gailīte.

Nu jau ir izveidojušās savas tradīcijas šo svētku svinēšanā. Visas dienas garumā katram ir iespēja ielikt puķi savas pilsētas vietā Latvijas kontūrkartē. Sagatavotais zaļas zāles pamats top arvien krāsaināks, it sevišķi pēc oficiālās ziedu nolikšanas ceremonijas, kad ļaudīm ir brīva pieeja Brīvības piemineklim.

Pirms oficiālā pasākuma pie Brīvības pieminekļa notiek izglītības iestāžu pūtēju orķestru konkurss/koncerts ar defilē, šogad tas notika lietū. Tad sekoja valsts oficiālo personu, arī Augstākās Padomes deputātu, kuri balsoja par LR Neatkarības atjaunošanu, un dažādu valstu vēstniecību pārstāvju ziedu nolikšanas ceremonija ar pūtēju orķestra atskaņotu Valsts himnu. Valsts prezidents Andris Bērziņš apgāja loku ap laukumu, pārmijot kādu vārdu ar tautu. Pie Brīvības pieminekļa pēc tam vēl ilgi pulcējas ļaudis ar ziediem, un visi grib nofotografēties.

Toties Vērmaņdārzā visas dienas garumā notiek cita veida mākslinieciskas aktivitātes. Tur ir pulka telšu ar dažādām meistardarbnīcām un uz skatuves danco un dzied. Koncertu atklāj, tad, kad visstiprāk līst, paši mazākie dejotāji – Zelta sietiņš. Uzejot uz skatuves slapjās daļas, liela daļa mazuļu krīt, jo viņi uziet sadevušies rokās, un, ja nokrīt viens, tas parauj līdzi arī citus. Bet mazie ceļas un danco tālāk! Līdz vēlam vakaram dzied kori, muzicē grupas.

Skaisti koncerti notiek ļoti daudzos kultūras centros, bet sportiski pasākumi – Lucavsalā un 11. novembra krastmalā, kuri bija kupli apmeklēti dienas otrajā pusē, kad pārstāja līt. Kā pierasts, virves vilkšanā spēkojas Daugavas abi krasti. Vakara tumsā skan koncertuzvedums 24 dziesmas Latvijai!

Manuprāt, šo svētku svinēšanā ir izveidojušās jaukas tradīcijas, ja tikai pats esi pozitīvi noskaņots. Tātad nākamgad būs jau 25 gadi ziedu Latvijai!

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com