Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Piektam Ritenim“ 10 gadi

Atzīmēs ar uzvedumu Melburnas Latviešu namā

Laikraksts Latvietis Nr. 310, 2014. g. 22. maijā
Bite Švolmane -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Piektais Ritenis“. FOTO Pēteris Dārziņš.

Šī gada 7. jūnijā Melburnas tautas deju grupa Piektais Ritenis atzīmēs desmito darbības gadu ar uzvedumu Melburnas Latviešu namā. Piektais Ritenis ir 10 gadus darbojies Naomi Vitersa (Withers) vadībā. Naomi ir melburniete, kurai pirmās saistības ar latviešu kultūru ir pateicoties viņas vidusskolas latviešu draudzenei. Naomi novēroja ciešo, jauko sabiedrību starp latviešu jauniešiem un kopā ar draudzeni izbaudīja latviešu kultūru, īpaši latviešu tautas dejas.

Tā Naomi 1990. gadā pati iestājās Melburnas tautas deju grupā Ritenītis, kur viņai bija iespēja turpināt un veidot savas draudzības ar latviešu jauniešiem, kā arī piedalīties latviešu kultūras pasākumos. Naomi darba dēļ ir arī dzīvojusi Adelaidē, kur viņa dejoja vairākus gadus grupā Auseklītis. Naomi ir centusies iemācīties latviešu valodu, ejot skolā gan Adelaidē, gan Melburnas Latviešu vidusskolas valodas klasē. Atgriežoties Melburnā, Naomi turpināja dejot Ritenītis kopā, bet runājot ar saviem gada gājuma draugiem, konstatēja, ka Melburnā bija interese starp vecākiem dejotājiem, kuriem locītavas vairs nebija tik lokanas, arī piedalīties tautas dejās. Naomi iedvesma arī radās, novērojot Sidnejas tautas deju kopas Trakais Pāris nobriedušos dejotājus.

Tā Naomi pirms 10 gadiem nodibināja jaunu tautas deju kopu Piektais Ritenis. Pa šiem gadiem kopa Piektais Ritenis dalībnieku skaits ir bijis starp četriem un deviņiem pāriem. Piektais Ritenis ir piedalījies vairākās Kultūras dienās, Jāņu sarīkojumos, Latviešu ciema sarīkojumos, Baltiešu festivālos, kā arī Sidnejas kopas Jautrais Pāris 55. gadu jubilejā un kopas Ritenītis 60. gadu jubilejā. 2013. gada Dziesmu Svētkos piedalījās vairāki Piektais Ritenis dejotāji, ieskaitot Naomi. Pašlaik kopa sastāv no vairākiem bijušajiem Ritenītis un Jautrais Pāris dejotājiem, kā arī dejotājiem, kuri pirmo reizi dejo tautas dejas. Nozīmīgs ir tas, ka daudzi Piektais Ritenis dejotāji ir iesaistījušies latviešu sabiedrībā cauri laulībām, draudzībām un ir arī tie, kuri vienkārši meklē savas latviešu saknes. Grupas Piektais Ritenis mēģinājumi dod iespēju vingrināt gan kājas un smadzenes, gan iespēju izmukt no ikdienas problēmām uz pāris stundām, pakavējoties latviskā vide ar draugiem un paziņām.

Kopa Piektais Ritenis aicina skatītājus uz 10. gadu jubilejas koncertu sestdien, 7. jūnijā, plkst. 16.30 Melburnas Latviešu namā. Šajā īsajā sarīkojumā dejos gan Piektais Ritenis, gan Ritenītis tautas deju kopas. Kopa Piektais Ritenis laipni lūdz jaunus dejotājus uz mēģinājumiem Svēta Krusta baznīcas zālē trešdienas vakaros, kur iespēja mazliet izvingroties latviskā vide un atjaunot vai uzsākt draudzības. Visi laipni gaidīti!

Bite Švolmane
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com