Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Eiropas Parlamenta vēlēšanas noslēgušās

Puse mandātu iegūst „Vienotība“

Laikraksts Latvietis Nr. 311, 2014. g. 30. maijā
CVK Informācijas nodaļa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sestdien, 24. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanās Latvijā vairāk nekā 5% balsu un deputātu vietas ieguvušas piecas partijas un partiju apvienības, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

Saskaņā ar šo informāciju Eiropas Parlamentā iekļuvusi partija Vienotība, kas saņēmusi 46,19% balsu, Nacionālā Apvienība Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK ar 14,25% balsu, Saskaņa sociāldemokrātiskā partija ar 13,04% balsu, Zaļo un Zemnieku savienība ar 8,26% un Latvijas Krievu savienība ar 6,38% balsu.

Atbilstoši šiem rezultātiem sarakstu iegūtais vietu skaits Eiropas Parlamentā būs šāds – partija Vienotība – 4 deputātu vietas, savukārt Nacionālā Apvienība Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, Saskaņa sociāldemokrātiskā partija, Zaļo un Zemnieku savienība un Latvijas Krievu savienība – pa vienai deputātu vietai.

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti liecina, ka Eiropas Parlamentā no Latvijas varētu būt ievēlēti Valdis Dombrovskis, Sandra Kalniete, Artis Pabriks, Arturs Krišjānis Kariņš no partijas Vienotība, Roberts Zīle – no Nacionālās Apvienības, Andrejs Mamikins no Saskaņas, Iveta Grigule – no Zaļo un Zemnieku savienības un Tatjana Ždanoka – no Latvijas Krievu savienības kandidātu saraksta.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas šogad raksturoja zema vēlētāju aktivitāte – vēlēšanās piedalījās tikai nedaudz vairāk par 30% balsstiesīgo.

Ar provizoriskajiem Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātiem Latvijā iespējams iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas interneta vietnē http://ep2014.cvk.lv Šajā vietnē vēlēšanu rezultāti pieejami arī pašvaldību un iecirkņu griezumā.

Galīgos vēlēšanu rezultātus Centrālā vēlēšanu komisija paredzējusi apstiprināt divu nedēļu laikā, līdz 6. jūnijam.

CVK Informācijas nodaļaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com