Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Propagandas karš

Laikraksts Latvietis Nr. 312, 2014. g. 5. jūnijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Informācija ir vara. Cilvēku ietekmēšanai vienmēr ir bijuši divi veidi – pierunāšana un piedraudēšana. Šie abi ir gājuši roku rokā jau kopš senatnes, un diplomātiju bieži uzskata kā pasaules otro senāko profesiju.

Jozefa Gēbelsa vadītā Reiha tautas apgaismības un propagandas ministrija izmantoja visus līdzekļus, sevišķi jaunās tehnoloģijas – radio un kino. Gēbelss ļoti atklāti runāja par propagandu Nacionālsociālistiskās partijas 6. sapulcē Nīrnbergā. „Propaganda ir līdzeklis, kā sasniegt mērķi. Tās nolūks ir aizvadīt tautu līdz tādai saprašanai, kā tā labprāt un bez iekšējās pretošanās veltīs sevi augstākās vadības uzdotajiem darbiem un mērķiem. [..] Propagandas daba paliek tā pati, bet tehnoloģijas virzība uz priekšu nozīmē, ka tās līdzekļi kļūst arvien plašāki un tālejošāki.“

Ja par propagandu uzskatām jebkuru mērķtiecīgu mēģinājumu ietekmēt cilvēku domāšanu, tad, protams, ar to sastopamies katru dienu, kad mūs cenšas pārliecināt izdot savu naudu, pērkot vienu vai otru preci. Līdzīgas metodes tiek lietotas politiskai reklāmai, un bieži ir vienas un tās pašas firmas, kas sludina preces vai politiskās partijas.

Bet kas notiek, kad propagandas iemaņas tiek izmantotas zemē ar ne gluži brīvu presi? Kopš Krievija iebruka Ukrainā un anektēja Krimu, prezidenta Putina popularitāte ir pieaugusi no 65% pozitīva vērtējuma janvārī līdz 83% maijā, un, apmēram, 60% krievu uzskata, ka Krievija dodas pareizā virzienā. Tāds sasniegums nebūtu iespējams bez propagandas ierindas strēlniekiem, un maijā valsts un militārās medaļas piešķīra 342 žurnālistiem par Krimas anektēšanas un Ukrainas krīzes aprakstīšanu.

Krievijas propagandas karš iet pilnā sparā – kaimiņvalstīs valdot fašisti un sievietes-snaiperes no Baltijas apšaudot krievu tautas aizstāvjus Austrumukrainā. Mūs sargā gan NATO ar savu bruņoto varu, gan patiesības sludināšana. Gan patiesība par šodienu, gan par pagātni – par okupāciju un Krievijas patieso seju.

Bez Gēbelsa palīdzības nacistiskai Vācijai būtu bijis daudz grūtāk izraisīt šausmas pasaulē. Nedrīkstam pieļaut, ka Krievijas lielie meli palīdzētu tai iekarot Lebensraum uz tās kaimiņu rēķina. Ja pat tiek izmantotas Rietumeiropas reklāmas firmas cīņā pret Rietumiem, to starpā Latviju, tad mums pašiem jāapgūst jaunā tehnoloģija cīņā par sirdīm un prātiem Krievijā un Rietumos.

Šī ir cīņa par mūsu eksistenci.

GN
2014. g. 5. jūnijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com