Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


ALB valdes vakariņas DV namā

Iepazinās ar viesi Gunti Gailīti

Laikraksts Latvietis Nr. 312, 2014. g. 5. jūnijā
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis, Daugavas Vanagu Adelaides nodaļas priekšnieks Imants Kronītis. FOTO Astra Kronīte.

No kreisās: Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis, Daugavas Vanagu Adelaides nodaļas priekšnieks Imants Kronītis. FOTO Astra Kronīte.

Ja Adelaidē no Rīgas viesojas tik izcila persona, kā Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs (un tas ir tikai viens no viņa ievērojamiem tituliem), tad Adelaides Latviešu biedrības (ALB) priekšniekam pienākas viņu attiecīgi sagaidīt un pacienāt. ALB priekšnieks Bruno Krūmiņš tūlīt zināja, kur savu viesi vest; – kur citur, kā tikai uz Daugavas Vanagu namu, kur var sarunāt speciālu maltīti no Adelaidē labi pazīstamās un tautā daudzinātās Daugavas Vanadžu virtuves. Pie reizes piektdien, 23. maijā, viņš paņēma līdz arī ALB valdes locekļus, lai tie jau laikus, pirms jubilejas pusdienām svētdien, varētu iepazīties ar ievērojamo viesi Gunti Gailīti. Kompānijā 20 jautri viesi.

Diemžēl tieši šinī svarīgā reizē, kad visam vajadzēja tecēt kā pa diedziņu, viena no virtuves krāsnīm pēkšņi, galīgi bez brīdinājuma, piesaka streiku. Vienkārši nesilst. Saimniece izmisumā; viss rūpīgi izstrādātais laika plāns vējā. Momentā, otrs plāns gatavs: ar plašu smaidu un pāris papildus vīna pudelēm situācija glābta, kamēr vakariņas sildās ātri uzkarsētā rezerves krāsnī. Labi, ka tāda ir!

Guntis Gailītis ir lustīgs galda biedrs. Runājamā viņam nepietrūkst, arī ēst un dzert garšo. Galda runā viņš parādīja savas plašās zināšanas un pārsteidza ar spēju, visu runāt no galvas bez piezīmēm. Bija arī atvedis Vanagu namam dāvanas – divus lielus plakātus. Viens atgādina komponista Jāņa Cimzes 200. dzimšanas dienu, kas ir šogad, bet otrs – Latvijas himnas vārdus un karogu. DV priekšnieks Imants Kronītis revanšējās ar DV cepuri, ko viesis tūlīt uzlika galvā, un abi priekšnieki aizgāja izlūkgājienā pa DV namu, apskatīt tur izliktās vērtības gan vitrīnās, gan pie sienām.

DV nama bāra telpa ir ideāla šādām intīmām vakariņām un ne pārāk tālu no virtuves. Saimniece priecājās, cik viegli visus apkalpot, un viesi priecājās par intīmo atmosfēru. Pēc brīža pat atskanēja dziesmas, Imanta akordeona pavadījumā. Šis vakars bija jauks ievads plašākām svinībām svētdien, Tālavas Lielajā zālē.

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com