Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Priecīgas pēdas“

Labdarības riteņbrauciens aizripojis

Laikraksts Latvietis Nr. 313, 2014. g. 12. jūnijā
Daina Grosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PriecigasPedas

Divriteņi ceļā uz startu. FOTO Ilze Nāgela.

Pirms starta. FOTO Maksis Dārziņš.

„Lilīdeilas–Varbutonas Dzelzceļa taka“ pie Melburnas. FOTO Anita Andersone.

Lilīdeilas–Varbutonas Dzelzceļa taka. FOTO Anita Andersone.

No kreisās: Līga un Maija Dārziņas kontrolpunktā dala ūdeni un banānus. FOTO Anita Andersone.

Lilīdeilas-Varbutonas Dzelzceļa taka. FOTO Anita Andersone.

Lilīdeilas–Varbutonas Dzelzceļa taka. FOTO Anita Andersone.

Pirmie finišā: Kalvis Švolmanis (17) un Matīss Baumanis (15). Kalvis ir Melburnas Latviešu vidusskolas skolnieks, Matīss ir Vasaras vidusskolas audzēknis, beidzis Daugavas skolu. FOTO Ilze Nāgela.

Pēc finiša. Priekšā no kreisās: Emīlija Cīrule, Daliņš, Cīrulis, Olivers Gross, Maija Dārziņa, Karmena Drēziņa, Birzuļis, Birzulis. Otrā rindā: Ēriks Cīrulis, Rita Hach, Linda Drēziņa, Andris Drēziņš; Maija Drēziņa, Karina Padome, Annalīse Daliņa,  Ilze Nāgela, Daina Leitmane, Anita Andersone, Linda Graudiņa, Lelde Graudiņa, Daina Jefimova, Laila Grosa. Trešā rindā: Arnis Gross, Lūkas Elberts, Maksis Dārziņš, ,Kalvis Švolmanis, Toms Gross, Toms Dārziņš, Kaspars Švolmanis, Bite Švolmane,  Vilis Padoms, Andis Graudiņš, Andris Švolmanis, Ēriks Birzulis; Pēteris Daliņš, Alfrēds Leitmanis. FOTO Maksis Dārziņš.

Šī gada janvārī uz Vasaras vidusskolu Dzintaros ar vienreizēju ideju atbrauca LELBA māc. Dāgs Demandts no Mineapoles. Ideja bija atbalstīt trūcīgas ģimenes Kurzemē, izmantojot labdarības akciju, kurā Amerikas latviešu sabiedrība rīko atbalsta walk-a-thon vai citus līdzīgus pasākumus, kuros ziedojumu veidā katrs dalībnieks tiek atbalstīts finansiāli, un ziedojumi nonāk ar baznīcas starpniecību ģimenēs, kur šī nauda ir ļoti noderīga. Akcijas kulminācijā no 15. līdz 22. jūnijam ir plānots ar saziedoto naudu trūcīgiem kurzemniekiem izdalīt apavus; šo svētīgo darbu iecerējusi paveikt grupa ar 11 dalībniekiem no ASV un Austrālijas.

Mācītāja Daga ideja iedvesmoja Vasaras vidusskolas 2. klases skolnieku, 15.g.v. Tomu Grosu, kurš uzņēmās rīkot Austrālijas atbalsta pasākumu. Tika izsludināta iespēja piedalīties labdarības riteņbraucienā – Priecīgas pēdas –„bike-a-thon“, kas tiktu rīkots 8. jūnijā. Jānobrauc 40 km ar divriteni un pie viena jālūdz, lai draugi un radi atbalsta šo iniciatīvu. Toms ar lielu sajūsmu sāka izsludināt šo akciju Melburnas latviešu sabiedrībā, un tā 8. jūnija rītā Lilīdeilas (Lilydale) stacijā uz riteņbraucienu pulcējās 37 braucēji – gan lieli, gan mazi – ar mērķi nobraukt šo gabalu no Lilīdeilas līdz Varbutonai (Warburton) par labu cēlam labdarības mērķim.

Jaunākais braucējs bija Edgars Birzulis, 7 g.v., jaunāko dalībnieku vidū arī Matīss Daliņš, 9 g.v., vecākie braucēji varbūt nevēlas, ka viņus īpaši izceļ, bet teiksim tā – viņu riteņbraukšanas spējas iedvesmoja citus, īpaši, jo viņi veica ne vien visus 40 km līdz Varbutonai ļoti raitā gaitā, bet pēc pusdienām galapunktā arī kāpa atkal uz divriteņiem un devās atpakaļ uz Lilīdeilu! Tātad kopumā 80 km vienā dienā!

Pirmie beidzēji bija enerģisko puišu grupa – grupa ar puišiem no 10 līdz 17 gadu vecumam, kas pēc drusku vairāk nekā 2 stundām jau bija nobraukuši visu gabalu ar 5 minūšu pauzi pa vidum. Viņi neizskatījās īpaši pārguruši, bet izsalkuši gan!

Uz BBQ pusdienām vēl pienāca klāt bariņš atbalstītāju, un kopā uz maltīti sanāca 60 personas.

Laika apstākļi todien arī atbalstīja pasākumu – lietus nelija nemaz, vēsums bija manāms, bet riteņbraucējus tas netraucēja, un tā kā galapunktā sagaidīja siltas desas un kotletes, tad jau nekāda vaina – kā nekā, ziema taču!

Pats brauciens bija kalnainā Jarras (Yarra) ielejā gar laukiem, caur mežiem. Skaisti skati, svaigs gaiss; pa ceļam pat vairāki braucēji bija redzējuši riteņceļa malā nupat kā piedzimušus divus jēriņus!

Paldies visiem, kas piedalījās ar braukšanu, ar naudas vākšanu, ar ēdiena sagādi, ar sēdēšanu vairākās stratēģiskās vietās, sniedzot instrukcijas braucējiem, ar aizkulišu darbiņiem – katra darbs bija svarīgs! Kopā savācām $3134.00! Lielisks ziedojums no Austrālijas – trūcīgām ģimenēm Latvijā!

Ja kāds vēl vēlas ziedot šim pasākumam, to var paveikt ar kredītkarti caur PayPal sekojošā saitē: http://bit.ly/So7ugy

Toms Gross jūnija vidū dodas uz Latviju piedalīties apavu izdalīšanas braucienā; tad jau dzirdēsim vēlāk par piedzīvojumiem, kas saistīti ar šo apavu izdali. Paldies vēlreiz Melburnas Ev. lut. baznīcai un Daugavas Vanagu Melburnas nodaļai par finansiālo atbalstu Toma braucienam uz Latviju.

Daina Grosa
Laikrakstam „Latvietis“

* * *

Informācijai

Lilīdeilas (Lilydale) – Varbutonas (Warburton) dzelzceļa līniju slēdza 1965. gadā, bet sliedes demontēja 1970. gados. Valsts apsvēra bijušo dzelzceļa zemi pārdot 1984. un atkal 1996. gadā, bet vietējā sabiedrība protestēja, un pārdošana nenotika. Tāpēc 1996. gadā izveidoja 38 km garo Lilīdeilas – Varbutonas Dzelzceļa taku (Lilydale to Warburton Rail Trail) gājējiem, riteņbraucējiem un jātniekiem. Kalnainā apgabalā taka ir ļoti lēzena, tieši tāpēc, ka tā sākotnēji kalpoja dzelzceļam. Kopš takas dibināšanas ir ieguldīts liels darbs takas attīrīšanā, 13 tiltu atjaunošanā un seguma sakārtošanā. Takai blakus esošie lauksaimnieki bija gadu gaitā sākuši izmantot bijušo dzelzceļa teritorija, un ar viņiem tika panākta vienošanās par sētu un vārtu būvi. ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com