Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Brokastis zem operas ozola

Gaidot mūzikas zvaigžņu koncertu „Dzimuši Rīgā“

Laikraksts Latvietis Nr. 313, 2014. g. 12. jūnijā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Dzimuši Rīgā“ preses konference. FOTO Kaspars Garda, Rīga 2014.

„Dzimuši Rīgā“ preses konference. FOTO Aina Gailīte.

Pirms preses konferences. No kreisās: „Rīga 2014“ vadītāja Daina Čivle, Mārtiņš Drēģeris un Aleksandrs Antoņenko. FOTO Aina Gailīte.

„Dzimuši Rīgā“ preses konference. Diriģents Andris Poga. FOTO Aina Gailīte.

Ceturtdien, 5. jūnijā, paēnā zem ozola zariem un ik pa brīdim vēja atnesto ūdens lāšu mitrinātajā parka celiņā pie Latvijas Nacionālās operas strūklakas notiek kaut kas neparasts – mīksti dīvāni un balti krēsli ar spilventiņiem, aukstuma skapis ar saldējuma Ekselence reklāmas stendiem, un uz operas fona vējā plīvo Rīga 2014 reklāmas baltās buras. Pulcējas ļaudis, it kā no tehniskas jomas – ar diktofoniem un dažāda izmēra kamerām – tie ir mediju pārstāvji, kas ieradušies uz nodibinājuma Rīga 2014 organizēto preses konferenci ar saldējuma Ekselence brokastīm. Mediju pārstāvju ir daudz, jo ļoti vilinošas ir gan brokastis, gan informācija par gaidāmo faktiski unikālo koncertu Dzimuši Rīgā 6. jūlijā, šeit, pie operas uz brīvdabas skatuves.

Uz šīs skatuves satiksies Rīgā dzimušās mūzikas zvaigznes, kas piešķir spožumu Eiropas kultūras galvaspilsētas muzikālajam notikumam, ko pirmoreiz translēs ne tikai Latvijas Televīzija, bet arī Eiropas kultūras kanāls ARTE un citas Eiropas valstu televīzijas. Lai Latvijas Televīzija varētu nodrošināt koncertam nepieciešamo augsto māksliniecisko kvalitāti tiešraidei vairākās Eiropas valstīs, kā televīzijas daudzkameru režisors ir uzaicināts Pīters Maniuru no Lielbritānijas raidorganizācijas BBC. Koncertā uzstāsies – Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un Laima Jansone, kā arī Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris Latvija un diriģents Māris Sirmais, kamerorķestris Kremerata Baltica un īpaši šim projektam izveidots orķestris, kurā apvienoti mūziķi, kuri pašlaik spēlē ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas orķestros. Orķestra diriģents – Andris Poga. Koncerta Dzimuši Rīgā idejas autore ir Daina Markova, režisors Dāvis Sīmanis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš. No sešpadsmit koncerta skaņdarbiem, seši būs latviešu autoru darbi – tā būs skaista iespēja pasaulei iepazīt arī Emīla Dārziņa Melanholisko valsi, Artūra Maskata Tango...

Koncerta televīzijas vizuālajā risinājumā tiks atklāta gan Rīgas arhitektūra, gan atmosfēra publikā. Plašo informāciju žurnālistiem atraktīvi sniedza Diāna Čivle – nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja, Ieva Rozentāle – Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas vadītāja un koncerta Dzimuši Rīgā televīzijas ieraksta producente, Andris Poga – diriģents, Gunda Vaivode – koncerta Dzimuši Rīgā mākslinieciskās padomes locekle un Aleksandrs Antoņenko – operas solists. Savukārt Normunds Staņēvičs – AS Rīgas piena kombināts valdes priekšsēdētājs, aicināja baudīt mūzikas zvaigžņu koncertu un oficiālo Rīga 2014 saldējumu Ekselence. Arī Rīgā radītais labākais saldējums ir ar stāstu par Rīgu un nes Latvijas vārdu pasaulē.

Pēc preses konferences oficiālās daļas sākās atraktīvā – Aleksandrs Antoņenko un Andris Poga atstāja savus parakstus saldējuma Ekselence „slavas galerijā“ – visas kameras fiksēja šo mākslas darbu tapšanas procesu un pēc tam nofotografēja to ar lepno meistaru. Saldējums tiešām ir garšīgs, un meistarīgo roku noformējums rada baudījumu arī acīm. Tagad atliek vien gaidīt šo neparasto koncertu uz brīvdabas skatuves pie operas!

Operas un saldējuma Ekselence cienītāja
Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com