Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Burvīgs vakars maigā maijā

Tautas deju uzvedums Sietlā

Laikraksts Latvietis Nr. 313, 2014. g. 12. jūnijā
Janīna Celitāne un Vaira Pelēķe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Trejdeksnītis“ un „Vecie kāti“. FOTO Jūlijs Pružinskis.

Deju uzvedums. FOTO Inese Raistere.

Deju uzvedums. FOTO Inese Raistere.

„Vecie kāti“ ar dažiem jaunākiem. No kreisās: Aldis Raisters, Jūlija Faltēna, Eduards Raisters, Dina Mača, Andris Segliņš, Anita Straupeniece, Ēriks Raisters, Inese Raistere. FOTO Sandra Memene Raistere.

No kreisās: Indra Ekmane, Aleksa Graudiņa-Overbija, Māra Apsīte, Ruta Ikauniece. FOTO Inese Raistere.

Sietlas latviešu tautas deju ansambļa Trejdeksnīša gadskārtējais pavasara koncerts 17. maijā bija vienreizēji aizraujošs! Prieks, enerģija, degsme un smaidi izstaroja no katra dejotāja sejas un bezgala sajūsmināja visus skatītājus. Programmas dažādība bija ļoti interesanta – gan vijīgā Saules puķu deja (horeogrāfe Emma Ikstruma), gan Viļņa Birnbauma horeogrāfētās raitās dejas Sasukōju bāru zyrgu un Kur deviņi ezeriņi. Ārkārtīgi enerģiska bija Nerejati ciema suņi – Jāņa Purviņa deja atvesta no pagājušā gada Latvijas Dziesmu un deju svētkiem. Publika nevarēja ticēt dejas intensīvam spraigumam un komplicētam rakstam, un allaž lūdza šo deju atkārtot. Tikai fiziski spējīgi, labi dejotāji varēja kaut ko tādu izdarīt!

Vakara programmu pieteica, kā arī pati piedalījās dejās Trejdeksnīša vadītāja Katrīne Janga (Kathrine Young) ar palīgiem Moniku Henliju (Henley) Tomševicu un Sandi Kondrātu. Sandis ir jaunatnācējs grupā un bez tam godalgots ledus un smilšu mākslas tēlnieks. Pārsteiguma priekšnesumu deva četri pāri, tā sauktie Vecie kāti – dejotāji, kuri bijuši (un daži vēl ir) Trejdeksnīša dalībnieki agrākajos gados. Viņi publiku uzjautrināja ar komisku deju Āzīša kadrilis sudmalas.

Dejas iestudēja Inese Raistere, Katrīne Janga, Brianna Freimane, Aleksa Graudiņa-Overbija (Overby) un Vilnis Birnbaums. Vilnim šogad ir 25 gadu jubileja kā horeogrāfam; gadu gaitā viņš ir horeogrāfējis, apmēram, 47 dejas. Vilnis paziņoja, ka svinot šo jubileju, viņš piedalīšoties ar savu jaundeju Kur deviņi ezeriņi šī gada Dziesmu svētkos Hamiltonā, Kanādā. Arī Emmas Ikstrumas Saules puķu deja tiks dejota Hamiltonā.

Omulīgā vakara iespaidots, parasti nopietnais Latviešu biedrības kasieris Valdis Jodais teatrāli pasniedza LIELU čeku Katrīnei Jangai no biedrības. Trejdeksnītis ir ļoti rosīgs – pagājušā gadā piedalījās Dziesmu un deju svētkos Rīgā, šogad Sietlas Folk Life festivalā, Jāņos, Hamiltonā un citur. Ansamblis grib arī iegādāties visām dejotājām Alsungas tautas tērpus. Līdzekļu iegūšanai vakarā bija vairākas loterijas izlozes.

Pavisam kopā ansamblī bija 28 dažāda vecuma dejotāji. Pēdējos gados Sietlas latviešu sabiedrību ir kuplinājuši jauni cilvēki, kas pārcēlušies šeit sakarā ar darbu vai studijām no Bostonas, Čikāgas, Arizonas un citām vietām vai iebraukuši no Latvijas. Mēs, sietlieši, par to ļoti priecājamies, un esam gandarīti, ka viņi piedalās latviešu sabiedrībā.

Janīna Celitāne un Vaira Pelēķe
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com