Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Daugavas Vanagi Adelaidē piemin upurus

Pēkšņi uzspīdēja saulīte

Laikraksts Latvietis Nr. 314, 2014. g. 19. jūnijā
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

DV Adelaides nodaļas pārstāvji pie vainaga nolikšanas: Jānis Caune, Anna Didrichsone, Geņa Janmeija, Imants Kronītis, Valdis Jaudzems, Andris Jaudzems, Artūrs Berķis, Agris Ezeriņš, diakons Ivars Ozols, Rasma Lace, Prāvests Jānis Priedkalns, Gunta Rudzīte, Biruta Brūna, Dzirdra Virgina, Astra Kronīte. FOTO Agris Ezeriņš.

Elza Ķezbere

Aizrestotie ešeloni

Aizrestotie ešeloni, liekas, kā pār sirdi pāri
Brauciet, tumši dunēdami, visur izmisums un bāri.
Aizrestotie ešeloni, ko jūs sevī slēgtus turat?
Tiem, kam svēta latvju zeme, moku ugunis jūs kurat!
Aizrestotie ešeloni, kā jūs negrūstat aiz ļauna,
Nelūstat aiz bēdu svara, nezūdat no dziļa kauna!...

Jā, kauna. Bībelē rakstīts, ka mums jāpiedod tiem, kas grēko pret mums, taču piedošana nav iespējama, ja grēcinieks nejūt kaunu un neatzīst un nenožēlo savu grēku. Vēl vairāk, viņš turpina melot, darīt ļaunu, attaisnot senos grēkus un uzskatīt to par taisnīgu un pareizu rīcību. Šo tēmu īsumā iztirzāja diakons Ivars Ozols, kad 15. jūnijā, pirms baltiešu lielā kopīgā piemiņas sarīkojuma Adelaides latviešu baznīcā, pārstāvji no Adelaides DV saimes pulcējās Centennial kapos latviešiem veltītajā nodaļā pie piemiņas akmens, lai noliktu vainagu Aizvesto piemiņai. Jau sestdien, 14. jūnijā, karogs plīvoja pusmastā pie DV nama, tāpat arī svētdien.

Liels, melns mākonis draudēja tūlīt vai vienā gabalā krist uz galvas, bet, kad sākās īsā ceremonija, pēkšņi uzspīdēja saulīte. Diakons runāja par grēku, netaisnību, tad DV Adelaides nodaļas priekšnieks Imants Kronītis nolika vainagu ar dažiem dziļi izjustiem veltījuma un piemiņas vārdiem. Pēc Tēvreizes noskaitīšanas visi vēl brīdi pastāvēja, katrs ar savām domām, jo gandrīz vai katrai ģimenei, tieši vai netieši, ir kāds sakars ar to šausmu pilno notikumu pirms septiņdesmit trim gadiem, un sekas ir jūtamas vēl šodien. Diemžēl ļaundaris turpat pie robežas vēl stāv.

Dievs, svētī Latviju!

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com