Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sākusies Gaismas pils lentes griešana

Pirmie lenšu griezēji ir nodevuši stafeti nākošajiem

Laikraksts Latvietis Nr. 315, 2014. g. 26. jūnijā
Augusts Zilberts -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Lentes griešana ar speciālām šķērēm. FOTO Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Jānis Šipkēvics griež lenti. FOTO Latvijas Nacionālā bibliotēka.

No kreisās: Akadēmiķis Jānis Stradiņš, LNB direktors Andris Vilks. FOTO Latvijas Nacionālā bibliotēka.

17. jūnijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunajā ēkā tika aizsākta Gaismas pils lentes griešana, kuras kulminācija notiks LNB inaugurācijas dienā 29. augustā.

Īpaši sagatavotu lenti, uz kuras izvietotas latviešu dainas, griezīs ar speciāli šim notikumam veidotajām šķērēm, kuras izkalis Jānis Nīmanis. Katrs no lentes griezējiem izvēlas nākamo personu, kam nodot lentes griešanas stafeti. Plānots, ka līdz LNB inaugurācijai Gaismas pils atklāšanas lenti fiziski pārgriezīs ap 1000 cilvēku visā Latvijā. Lentes kopējais garums 10 000 metri, uz tām ir izvietotas 50 000 tautas dziesmas.

Lentes griešana notika katrā LNB stāvā, akcentējot katra stāva saturu un krāsu kodu. Katru no septiņiem apmeklētājiem pieejamiem stāviem atklāja LNB darbinieku izvēlētās personības: akadēmiķis Jānis Stradiņš, pētniece Skaidrīte Lasmane, Latvijas Dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs, mūziķis Jānis Šipkēvics, žurnālists Toms Bricis un mūziķis Juris Kaukulis ar ģimeni.

„Latvijas superserveris – Dainu skapis drīz atradīsies Gaismas pilī. Tāpēc, būtiski šķita izmantot dainas kā atslēgu bibliotēkas atklāšanas notikumos. Vakar, mēģinot tikko izkaltās šķēres, pirmā dziesma, kas atradās uz griežamās lentes, bija šāda – viņapus Daugaviņas sudraboti gaiļi dzied; šā pusē atdziedāja pazeltīta lakstīgala. Bet katram lentes griezējam būs sava tautas dziesma, savukārt lentes fragmentu ērti varēs izmantot kā grāmatzīmi,“ stāsta LNB radošais direktors Gatis Mūrnieks.

„Latvijas dzelzceļš šogad atzīmē 95 gadu jubileju un savā jubilejas gadā mēs ar lielu prieku nācām talkā savam 95 gadu jaunajam kaimiņam – Latvijas Nacionālajai bibliotēkai – kurš nupat ir sācis dzīvot tieši blakus Latvijas dzelzceļa vēstures muzejam. Nacionālā bibliotēka nav tikai šī ēka vai grāmatu krātuve. Tai ir dziļi simboliska nozīme un loma mūsu valsts un tautas garīgajā izaugsmē. Tāpat arī dzelzceļš nav tikai sliedes. Kopš savas pirmās dienas dzelzceļš ir bijis progresa un ekonomiskās izaugsmes virzītājs, un tādi mēs esam arī šodien. Gan ekonomiskā, gan garīgā attīstība ir vienlīdz svarīgas Latvijai un tās iedzīvotājiem, tādēļ ceru, ka arī turpmāk tās būs līdzsvarā un palīdzēs mūsu valstij augt stiprai un varenai,“ akcentē Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

Šodien pirmie lenšu griezēji ir nodevuši stafeti nākošajiem, pie kuriem dosies Gaismas pils lentes komanda – 14 jauniešu komanda. J. Stradiņš lentes griešanas stafeti nodeva mecenātam Vilim Vītolam, S. Lasmane – kolēģei, filozofijas profesorei Mārai Rubenei, U. Magonis – ilggadējam Latvijas dzelzceļa: darbiniekam, SIA LDZ infrastruktūra valdes priekšsēdētājam Jānim Ceicānam, D. Hanovs – profesoram Gunāram Bīberam, T. Bricis – savai literatūras skolotājai Intai Janulei, bet Kaukuļu ģimene –mūzikas izdevniecības Upe tuviem un tāliem direktorei Ivetai Mielavai.

LNB atklāšanas notikumu sadarbības partneri – Latvijas dzelzceļš un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība.

Papildu informācija

Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa

Latvijas Nacionālā bibliotēkaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com