Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Priecīgas pēdas“

LELBA Jaunatnes nozares akcijas izdales brauciens sācies

Laikraksts Latvietis Nr. 315, 2014. g. 26. jūnijā
Daina Grosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PriecigasPedas_0

„Priecīgas pēdas“ Paplakā.

„Priecīgas pēdas“ Bārtā.

15. jūnijā ar dievkalpojumu Rīgas Jēzus baznīcā sākās nedēļu garš brauciens 11 jauniešiem no Amerikas, Kanādas un Austrālijas, ko rīko Latviešu ev. lut. baznīcas Amerikā Jaunatnes nozare. Jaunatnes nozari vada māc. Dags Demandts, kurš kalpo Mineapoles un Sv. Paulas draudzē, ASV. Nedēļas laikā līdz 22. jūnijam iecerēts pāri par 300 jaunu apavu izdalīt trūcīgām ģimenēm Kurzemē.

Līdzekļi apavu iegādei pēdējā pusgada laikā saziedoti īpašās līdzekļu vākšanas akcijās – walk-a-thon un bike-a-thon pasākumos, ko rīkojušas latviešu draudzes ASV, Kanādā un Austrālijā. Pasākumos plašākā sabiedrība atbalstījusi dalībniekus, vai nu ziedojot naudu par katru dalībnieka nosoļoto/nobraukto kilometru, vai arī noziedota zināma summa šim mērķim.

Priecīgas pēdas labdarības projekta idejas autori ir 2013. gada Garezera vasaras vidusskolas (GVV) 3. klases audzēkņi. Šis jau ir ceturtais labdarības projekts, kas rīkots Latvijā: pirmais bija Ziemassvētku projekts 2008. gadā, tam divus gadus vēlāk sekoja divriteņu projekts Lai rit! 2010. gadā un 2012. gadā notika labdarības projekts Būsim gudri!

Līdzekļu vākšanas pasākumi notika 15 pilsētās, galvenokārt, Ziemeļamerikā, sākot ar 2013. g. novembra mēnesi līdz 2014. g. jūnijam. Walk-a-thon pasākumi notika Mineapolē, Denverā, Filadelfijā, Sietlā, Vašingtonā, Demoinā, Indianapolē, Kalamazū, Lansingā un Milvokos (ASV), Otavā, Hamiltonā, Toronto (CAN) un Bike-a-thon tika rīkots Melburnā (AUS).

Kopā ieņemtie līdzekļi līdz šim ir $45 000 USD. Pa šo naudu tika iegādāti jauni apavi gan ASV (⅓ no kopīgā skaita), gan Latvijā (⅔). Tos izdalīs 15 izdales vietās Kurzemē: gan luterāņu un baptistu draudzēs, bērnu namos, internātpamatskolās un pamatskolās.

Izdales maršruts ir sekojošs: 15. jūnijā – Rudbāržos; 16. jūnijā –Vaiņodē, Paplakā un Bārtā; 17. jūnijā – Nīcā, Rucavā; 18. jūnijā – Cīravā, Valtaiķos un Kazdangas Māteru Jura pamatskolā; 19. jūnijā – Snēpelē, Pelču speciālā internātpamatskolā; 20. jūnijā – Piltenē, Kolkā; 21. jūnijā – Strazdē, Nāriņciemā; 22. jūnijā – Talsos.

Izdales komandā ir 11 personas; projekta vadītājs mācītājs Dāgs Demandts (ASV-MN), Edija Banka-Demandta (ASV-MN), Kristīne Ģiga (ASV-MN), Aina Budrevics (CAN-ON), Laura Vīksniņa (ASV-MN), Anna Inveiss (ASV-IN), Sarma Millere (ASV-IN), Larisa Kreišmane (ASV-MA), Stefans Brūvelis (ASV-MN), Toms Gross (AUS) un šoferis Arnis Banka (LV). Laura Vīksniņa, Anna Inveisa un Sarma Millere ir arī projekta idejas autores.

Tuvāku informāciju par šo projektu sniedz māc. Dāgs Demandts: tel. 28390256 vai dagdemandt@hotmail.com

Daina Grosa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com