Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas skauti un gaidas ir ceļa jutīs

Uz 11. Lielo nometni „Mantojums“!

Laikraksts Latvietis Nr. 315, 2014. g. 26. jūnijā
Maija Šķinķe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Liela_nometne_0

Rov. Emīls Krustiņš.

Vēl tikai divi mēneši līdz tam brīdim, kad skauti un gaidas no ASV, Kanādas, Austrālijas un Latvijas tiksies 11. Lielā skautu un gaidu nometnē Mantojums, kas notiks no 17. līdz 23. augustam amerikāņu skautu (Boy Scouts of America) īpašumā Winnebago Scout Reservation Ņudžersijas pavalstī.

Ar prieku rīkotājas vad. Inta Šķinķe no Latviešu skautu kustības un vad. Kristīna Putene no Latviešu gaidu kustības stāsta, ka ir pieteikušies 28 dalībnieki no Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas (LSGCO) un 16 dalībnieki no Austrālijas skautu un gaidu jendām. Uz nometni no Kanādas skautu jendas ir pieteikušies Rīgas 72. sk.v., un no Kanādas gaidu jendas Gaujas 14. g.v. Toronto un Ventas 10. g.v. Hamiltonā . No ASV gaidu jendas pieteikušās Gaujas 6. g.v. Čikāgā, Sauleskalna 7. g.v. Bostonā un Zilā kalna 4. g.v. Ņujorkā. No ASV skautu jendas Staburaga 70. sk.v. Čikāgā, Rīgas 90. sk.v. Ņujorkā un Daugavas 8. sk.v. Bostonā.

Š.g. 25. maijā Rīgā notika sēde visiem LSGCO braucējiem uz nometni, kā arī viņu vecākiem, kur tika detalizēti pēdējie norādījumi attiecībā par papīru noformēšanu un citām tehniskām lietām. Uz jautājumiem par braucienu pāri okeānam uz nometni atbild rovers Emīls Krustiņš, šīs grupas vadītājs.

Maija Šķiņķe: Kā tas gadījās ka Tu uzņēmies grupas vadību?

Emīls Krustiņš: LSGCO izsludināja pieteikšanos uz kontingenta vadītāja amatu. Es nolēmu, ka vēlos to darīt pieredzes nolūkā, jo vienmēr meklēju veidus kā sevi attīstīt, tāpēc pieteicos.

MŠ: Cik liela grupa no LSGCO plāno piedalīties 11. Lielā skautu un gaidu nometnē ASV?

EK: Šobrīd ir stabili zināmi 28 braucēji un 2 ir ar jautājuma zīmi.

MŠ: Cik grupā ir skauti/gaidas, lielgaidas/ roveri? vadītāji?

EK: 11 gaidas, 3 lielgaidas, 8 skauti, 3 roveri un 3 vadītāji, no Rīgas, Ogres, Ķeguma un Valmieras skautu un gaidu vienībām.

MŠ: Kāda ir Tava skautu vēsture – kad iestājies LSGCO? kurā vienībā? Kādi ir Tavi pienākumi LSGCO?

EK: Skautu gaitas uzsāku 2002. gada rudenī Rīgas 155. skautu vienībā. Šobrīd esmu atbildīgs par Rīgas 1. skautu vienības finansēm un biedrzinību, kā arī regulāri piedalos dažādu nometņu un pasākumu organizēšanā.

MŠ: Kā šī grupa finansē braucienu uz ASV un piedalīšanos 11. Lielā nometnē? Vai ir atrasti sponsori šim pasākumam?

EK: Ceļa izdevumus, galvenokārt, sedzam paši, bet katram braucējam ir iespējas piesaistīt sponsorus, un daudzi to arī dara. Esam arī izcīnījuši finansējumu no labiedarbi.lv pateicoties Lsp Jānim Iklāvam. Mūs arī sponsorē Ogres novada pašvaldība un vairāki citi uzņēmumi un privātpersonas, bet apmēram 70% joprojām ir pašu braucēju finansējums.

MŠ: Ko jūs sagaidāt no Ņujorkas apciemošanas? Un ko no 11. Lielās nometnes?

EK: Lielākā daļa no mums Amerikā nav bijuši, tāpēc galvenais mērķis noteikti ir apskatīt un iepazīt Amerikas kultūru, iegūt jaunus draugus un zināšanas. Domāju, ka katrs no mums brauc ar mērķi mācīties un iegūt jaunu pieredzi, nevis tikai atpūsties un izklaidēties.

Es noteikti sagaidu interesantu pieredzi, zinu, ka esmu uzņēmies lielu atbildību, un tas man būs pamatīgs izaicinājums. Ceru iegūt jaunus draugus un cilvēkus, ar kuriem veidot starptautisku sadarbību, kā arī ļoti vēlos apskatīt Ņujorku un Amerikas dabu.

MŠ: Cik no grupas ir iepriekš bijuši ASV? nometnēs Eiropā, Skandināvijā?

EK: Amerikā bijis tikai retais, bet Eiropā esam bijuši daudz. Pa visiem kopā esam bijuši Baltijā, Skandināvijā, Turcijā, Baltkrievijā, visā Rietumeiropā un pat Japānā.

Grupā ir cilvēki, kas bijuši lielajās vispasaules nometnēs, kā arī citās mazākās nometnēs.

Nometnes rīkotājas šobrīd rūpējas ne tikai par naktsmājām šiem skautiem un gaidām dažas dienas pirms un dažas dienas pēc nometnes, bet arī plāno ekskursiju pa Manhatenas pilsētu un pasākumus, kur varēs arī baudīt dabu. Nometnē LSGCO dalībniekiem tiks gādātas teltis, lai tās nebūtu no Latvijas jāved līdzi.

11. Lielā skautu un gaidu nometne tik tiešām šķiet, ka būs vienreizēja iespēja latviešu jauniešiem no vairākām pasaules malām kopā dzīvot dabā, iepazīties, darboties un draudzēties!

Šis ir mūsu mantojums,

Tik daudz laba nodots mums.
Saņemsim un sargāsim un
Tad to tālāk nodosim!

vad. Maija Šķinķe
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com