Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas Okupācijas muzejam jauns vadītājs

Muzejs ir plaši pazīstams gan Latvijā, gan ārvalstīs

Laikraksts Latvietis Nr. 317, 2014. g. 11. jūlijā
Inese Krieviņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
OM

Latvijas Okupācijas muzejs

Līdzšinējā Okupācijas muzeja direktore Dr. Gundega Michele un jaunais direktors Dr. Gunārs Nāgels. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

No šī gada 1. jūlija darbu Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatā sāk Dr. Gunārs Nāgels. Viņš muzeja vadību pārņem no ilggadējās direktores Gundegas Micheles. G. Nāgels iepriekš pazīstams kā laikraksta Latvietis redaktors.

Gundega Michele bijusi viena no sākotnējiem muzeja veidotājiem 1993. gadā un muzeja direktore kopš 2002. gada. Viņas vadībā muzejs tapis plaši pazīstams gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Jauno muzeja direktoru izraudzīja slēgtā konkursā. Aizvadītā gada vasarā Latvijas Okupācijas muzeja biedrība (LOMB) izvirzīja vairākus kandidātus, no kuriem par atbilstošāko direktora amatam LOMB biedru sapulcē apstiprināja Dr. G. Nāgelu. Pirms stāšanās muzeja direktora amatā viņš no 2013. gada 14. oktobra strādāja kā muzeja direktores vietnieks attīstības jautājumos.

G. Nāgela vecāki Latviju atstāja Otrā pasaules kara beigās 1944. gada rudenī, pēc Vācijas bēgļu nometnēm ieceļoja Austrālijā. Nāgels dzimis Austrālijā, apmeklējis Melburnas Latviešu biedrības Daugavas skolu un Latviešu vidusskolu. Latviešu kultūru svešumā uzturējis, dziedot koros un izveidojot Melburnas Etnogrāfisko mūzikas ansambli, kā arī septiņus gadus ir vadījis latviešu radio raidījumus Melburnā. 1974. gadā Monaša Universitātē Austrālijā Nāgels ieguvis zinātnes bakalaura grādu matemātikā ar uzslavu, 1979. gadā – filozofijas doktora grādu Zinātnes fakultātes Matemātikas departamentā, bet 2013. gadā– maģistra grādu lietišķā valodniecībā. No 1973. līdz 1986. gadam bijis mācībspēks Monaša un Melburnas Universitātēs un citur, 80. gadu beigās un līdz 2003. gadam vadījis vairāku starptautisku informātikas projektu ieviešanu un kontrolēšanu Saūda Arābijā, Vācijā un Latvijā. Tagad ir laikraksta Latvietis redaktors, PBLA Kultūras fonda preses nozares priekšsēdis un Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē preses nozares vadītājs.

Inese Krieviņa,
Okupācijas muzeja sabiedrisko lietu vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com