Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mobilās pasu darbstacijas Austrālijā

Jautājumi darbiniecēm Melburnā

Laikraksts Latvietis Nr. 324, 2014. g. 27. aug.
Ilze Nāgela -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Evija Klauze Pertā. FOTO Jānis Purvinskis.

Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) un Latvijas goda konsuliem Adelaidē, Melburnā un Pertā šogad atkal ir realizējuši pārvietojamās pasu darbstacijas izbraukumu uz Austrāliju.

18.  augustā tikos ar šīs darbstacijas darbiniecēm Melburnā – Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Palīdzības nodaļas vadītāju Eviju Klauzi un PMLP Pasu daļas vadītājas vietniece Daci Kupči. Uz dažiem laikraksta „Latvietis“ jautājumiem atbild Evija Klauze.

Ilze Nāgela: Vai Jūs esat pirmo reizi šādā pasu darbstacijas izbraukumā? Ja nē, tad kad un kurās zemēs esat jau bijusi agrāk?

Evija Klauze: 2010. gada jūlijā piedalījāmies pirmajā šāda veida pasu darbstacijas izbraukumā ASV septiņās pilsētās, kur tika pieņemti vairāk nekā 700 cilvēku.

IN: Kāds ir Jūsu maršruts šogad Austrālijā?

EK: Šogad 10., 11. augustā bijām Pertā, no 13. līdz 15. augustam bijām Adelaidē un no 17. līdz 20. augustam – Melburnā.

IN: Kāda pilsoņu atsaucība Pertā, Adelaidē? Kāda Melburnā?

EK: Pertā 57 personas, Adelaidē – 118, bet Melburnā – 165 personas.

IN: Kā proporcionāli sadalās pases, kuras tiek atjaunotas sakarā ar derīguma termiņa beigšanos, un jaunas pases, sakarā ar pilsonības iegūšanu, stājoties spēkā dubultpilsonības likumam?

EK: Līdzīgās daļās (50:50), bet tie aptuveni aprēķini.

IN: Kāda vecuma pilsoņi ir visaktīvākie?

EK: Visvairāk pases ir pieprasījuši latvieši vecumā no 20 līdz 62 gadiem.

IN: Cik liela intereses ir pilsoņiem iegūt ID kartes?

EK: Piemēram Melburnā tika noformēti 28 e-ID karšu pieteikumi. Savukārt, Pertā un Adelaidē neviens pieprasījums pēc e-ID.

IN: Vai ir gadījumi, kad šajā jūsu izbraukumā kāds vēlas iegūt tikai ID karti?

EK: Jā, tikai e-ID kartes tika noformētas diviem bērniem.

IN: Vai ir bijušas problēmas ar fotografēšanu vai pirkstu nospiedumu noņemšanu?

EK: Nē, nav bijušas.

IN: Vai drīkst fotografēt pasēm sievietes lakatos? Tas attiecas ne tikai uz musulmaņu sievietēm – Latvijas pilsonēm, bet arī, piemēram, ar tautas tērpa aubi galvā? Un vai drīkst fotografēt vīriešus ar cepurēm galvā? Vai vīriešus ar apsegtu galvu, piemēram kāds Latvijas pilsonis – sikhs, kurš nedrīkst noņemt turbānu?

EK: Personu apliecinošos dokumentos fotogrāfijas ir bez galvassegas. Protams, ir paredzēti arī izņēmumi, piemēram, ja persona reliģisku apsvērumu dēļ vienmēr valkā galvassegu un tā neaizsedz seju.

IN: Kāds interesants, neparasts gadījums šajā izbraukumā bijis? Vai esat pirmo reizi Austrālijā? Vai ir kaut kas pārsteidzošs? Vai vēlētos ko teikt, novēlēt Latvijas pilsoņiem Austrālijā, laikraksta Latvietis lasītājiem?

EK: Esam šeit pirmo reizi. Brauciens uz Austrāliju ir neparasts ar to, ka mums ir dota lieliska iespēja satikt interesantus cilvēkus, dzirdēt viņu dzīvesstāstus, kā arī novērtēt to, ka viņi joprojām ģimenēs saglabājuši latviešu valodu un nodot to jaunajai paaudzei. Ceram, ka tie, kuri Latvijas pasi saņems pirmo reizi, piedalīsies gan 12. Saeimas vēlēšanās 4. oktobrī, gan atradīs iespēju apmeklēt Latviju, tādējādi vēl vairāk stiprinot saikni ar Dzimteni.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka vienlaikus mūsu kolēģes apmeklēja arī Brisbani un Sidneju Austrālijā, kā arī Kraistčērču Jaunzēlandē.

IN: Liels paldies jums par atsaucību. Uz redzēšanos Latvijā! ■



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com