Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mobilā pases stacija

Austrālijā var pieteikties uz pasēm

Laikraksts Latvietis Nr. 103, 2010. g. 12. aug.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Pases

No kreisās: Nora Labanovska, Marina Švinka, Helēna Nāgela (skat. rakstu). FOTO Gunārs Nāgels.

Kā jau laikraksta Latvietis 29. jūlija 101. numurā ziņojām, jūlijā un augustā Austrālijas lielākajos latviešu centros: Adelaidē, Brisbanē, Melburnā, Sidnejā un arī Pertā strādāja Latvijas mobilā pases stacija. LR Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja Nora Labanovska un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Pasu nodaļas vecākā referente Marina Švinka tikās ar vairāk kā 300 latviešiem, piereģistrējot viņu pieteikumus, lai saņemtu jaunas Latvijas pases.

Austrālijā dzīvojošo latviešu atsaucība bijusi sekojoša: Adelaidē pieteiktas 103 Latvijas pases, Brisbanē – 36, Melburnā – 87, Pertā – 40 un Sidnejā – 81.

Latvijas Goda konsuls Jaundienvidvelsā Aldis Birzulis ziņo: Sidnejā noformēja 81 pasi. Varbūt būtu bijušas dažas vairāk, ja otrā dienā nebūtu bijušas jāpiedzīvo datora problēmas, kuras neļāva nosūtīt saņemto informāciju uz Rīgu, un tā atmiņa datorā tika pārlādēta, un pēcpusdienā pases izsniegšana bija jāpārtrauc. Viena no darbiniecēm bija pavadījusi negulētu nakti, sazinoties ar Rīgas ekspertiem, lai noskaidrotu, kā tehniskās grūtības pārvarēt. Daži tautieši, kas bija atbraukuši no tālākām priekšpilsētām, otrreiz neatbrauca. Mums bija prieks, ka abas ierēdnes no Latvijas bija ļoti izpalīdzīgas un palīdzēja atrast atrisinājumu vienai otrai neizprotamai problēmai. Viņas nebija tanī klasē, ko kādreiz no ierēdņiem var sastapt Rīgā pēc garas rindas izstāvēšanas.

Fotogrāfijā 1. lpp. Melburnas goda konsulātā pirkstu nospiedumus pieteikumam uz jaunu pasi dod Helēna Nāgela, kas jaunnedēļ svinēs savu 93. dzimšanas dienu. Mobilās pasu stacijas darbinieces ar interesi aplūkoja Nāgelas kundzes 1940. gadā izsniegto Latvijas pasi.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com