Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kanberas Latviešu biedrības augusta saiets

Saistošs stāstījums par apstākļiem Latvijā

Laikraksts Latvietis Nr. 107, 2010. g. 9. sept.
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Eversons

Egons Eversons. FOTO Imants Skrīveris.

Šī gada 28. augustā, Imanuela baznīcas zālē Kanberas Latviešu biedrības (KLB) rīkotajā saietā, kanberietis Egons Eversons stāstīja par novērojumiem un iespaidiem viņa ciemošanās laikā Latvijā šī gada vasarā.

Kuplais klausītāju skaits liecināja, ka, lai gan vecums un ar to saistītie apstākļi sāk ierobežot vecākās latviešu saimes ceļojumus uz Latviju, interese par to nav mazinājusies.

Eversona stāstījums bija ļoti saistošs – par tautas ikdienas dzīvi, ekonomiskiem apstākļiem, bet it sevišķi par tautas pesimismu valdībai un daļēju apātiju par priekšā stāvošajām valdības vēlēšanām.

Noslēgumā saieta dalībnieki noskatījās uz lielā ekrāna izvilkumus no Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem šī gada vasarā. Ausi un aci priecēja dzirdēt un skatīt tūkstošu tūkstošiem jaunos latviešus dziedam – meitenes ar skaistajiem, izdomā bagātiem, vainadziņiem galvās, un lielo skatītāju saimi, dažkārt dziesmā pievienojamies līdz.

Traka doma iešāvās galvā: vai Austrālijas tauta arī šeit spētu sarīkot šādus svētkus, un vai tie radītu tādu pašu emocionālu kāpinājumu.

Priekšnoteikumi – vieta, dalībnieki, skatītāji un dziesma.

Tehniski, ar valdības un privātfirmu atbalstu varētu nokārtot vietu, dalībniekus un skatītājus.

Bet dziesma – pati dziesma un dziesmas gars, kas ir iemantots no paaudžu paaudzēm, kas vieno dziedātāju un klausītāju vienā ģimenes saimē – nav ar naudu, nedz citādi nokārtojams.

Šāds dziesmas gars un lielie dziesmu svētki (atskaitot dažus mazāka veida igauņu/lietuviešu izkārtojumus) pieder tikai latviešu tautai. Cerēsim, ka globalizācija to neiznīcinās.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com