Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Izglītībā ir mūsu nākotne

LAAJ Preses ziņojums

Laikraksts Latvietis Nr. 107, 2010. g. 9. sept.
Iveta Rone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

Viena no lielākajam dāvanām, ko varam bērniem un jauniešiem dot, ir izglītība. Tā ir vērtība, ko neviens tiem nevar atņemt, un kas tiem dzīvē palīdzēs, lai kur tie nonāktu. Latviskā izglītība ir īpaši reta vērtība, kas visiem nav pieejama, it sevišķi tiem, kas dzīvo tālu no Latvijas. Bet tiem, kam ir iespēja to gūt, tā dod ne tikai zināšanas, bet arī saprašanu par viņu izcelsmi un piederības sajūtu latviešu tautai.

Austrālijas latviešiem ir pieejami dažādi vērtīgi latviskās izglītības pasākumi, bet lai tos sarīkotu Austrālijā vai tajos piedalītos Latvijā, vai citās valstīs, ir vajadzīgi līdzekļi. Latviešu apvienība Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ) un Kultūras fonds ļoti lielu procentu no saviem līdzekļiem iegulda izglītības pasākumos.

Apmēram 90% no Kultūras fonda līdzekļiem ik gadus tiek veltīti izglītības pasākumu atbalstam. Aizgājušajos 18 mēnešos Kultūras fonds ir atbalstījis Annas Ziedares Vasaras vidusskolu (ar $10000), 3x3 saietu rīkošanu (ar $4000) un bērnu nometnes Tērvetē (ar $1500). Pie tam vēl Kultūras fonds veicina latviešu daudzbērnu ģimeņu piedalīšanos šajos vasaras izglītības pasākumos, maksājot dalības maksas par trešo un tālākajiem bērniem (kopā $3055). Vasaras vidusskolā mācās un latviskā vidē dzīvo vidusskolas vecuma bērni, bet tie, kas vidusskolas vecumu vēl nav sasnieguši, var iegūt latviskas zināšanas Tērvetes bērnu nometnē. Dzīvojot kopā ar saviem vienaudžiem šādās vidēs un piedaloties interesantās nodarbībās, bērni un jaunieši ciešāk ieaug latviskajā vidē. 3x3 ļauj visiem ģimenes locekļiem kopīgi mācīties un baudīt šo saietu latvisko garu. Ir daudzi indivīdi, kas brīvprātīgi ziedo daudz laika un pūļu, lai visi šie pasākumi izdotos, bet bez finansiāla atbalsta tos būtu grūti īstenot.

Aizgājušajos 18 mēnešos arī no LAAJ prezidija kases ir nācis ievērojams atbalsts latviskiem izglītības pasākumiem. Šajā laikā LAAJ ir $6000 apmērā atbalstījis 6 skolotāju dalību PBLA un Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajās skolotāju konferencēs Latvijā, kur skolotāji ļoti praktiskā veidā varēja iepazīties ar jaunām mācību metodēm, kas ir īpaši piemērotas pielietošanai latviešu skolās ārpus Latvijas. Skolotāju atsauksmes par šīm konferencēm ir bijušas ļoti pozitīvas, un viņu jauniegūtās zināšanas un pašaizliedzīgais darbs latviešu skolās Austrālijā palīdz šejienes latviešu jauniešiem gūt latviskas zināšanas saistošā un kvalitatīvā veidā. LAAJ arī atbalsta tos jauniešus, kas apmeklē vietējās latviešu vidusskolas (vai Vasaras vidusskolu, ja viņu vietējā pilsētā nav vidusskolas), lai viņi varētu papildināt savu latvisko izglītību, piedaloties Amerikas Latviešu apvienības rīkotajā Sveika, Latvija programmā. Aizgājušajos divos gados LAAJ atbalstīja divu Austrālijas jauniešu līdzdalību $5201 apmērā. Sveika, Latvija ir intensīva, divu nedēļu gara izglītības programma, kur jaunieši 13-15 gadu vecumā, apbraukājot Latviju, stiprina savas latviešu valodas zināšanas un mācās par Latvijas ģeogrāfiju, vēsturi un kultūru. Ceļojot ar saviem vienaudžiem un satiekot Latvijas jauniešus, tie arī iedraudzējas ar latviešiem no citām zemēm un izjūt piederību plašākajai latviešu saimei.

Šī gada septembrī un oktobrī notiek LAAJ līdzekļu vākšanas akcija. Ik gadus līdzekļu vākšanas akcijā tiek nozīmēti viens vai vairāki speciāli līdzekļu vākšanas mērķi. Lai gan šogad izglītība netiek īpaši izcelta kā speciāls mērķis, atbalstot LAAJ prezidija darbu un Kultūras fondu, jūs atbalstīsiet latviešu izglītības pasākumus un dosiet Austrālijas latviešiem iespēju piedalīties šajos pasākumos.

Latvieši ir vienmēr novērtējuši un bijuši lepni par iegūto izglītību. Palīdziet arī Austrālijas latviešu bērniem un jauniešiem nākotnē gūt latvisku izglītību, devīgi ziedojot prezidija un Kultūras fonda darbam, šī gada LAAJ līdzekļu vākšanas akcijā!

Iveta RoneAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com