Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Prāvests Modris Īvāns

Ekspresintervija

Laikraksts Latvietis Nr. 109, 2010. g. 20. sept.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Ivans

Prāv. Modris Īvāns Sv. Krusta baznīcā. FOTO Kalvis Jaunalksnis.

Šā gada 5. un 12. septembrī Melburnas Sv. Krusta ev. lut. latviešu baznīcā dievkalpojumus ar dievgaldu vadīja viesmācītājs no Latvijas, prāvests Modris Īvāns. Viņš ir viens no trim kandidātiem uz Sv. Krusta ev. lut. latviešu draudzes gana amatu. Lai labāk iepazītos, aicinājām viņu atbildēt uz dažiem jautājumiem laikrakstam „Latvietis“.

Ilze Nāgela: Kā ziņa par to, ka Svētā Krusta ev. lut. latviešu draudze Melburnā aicina mācītāju, Jūs sasniedza Latvijā? Kādas bija domas, piekrītot kandidēt šim amatam, piekrītot pieņemt šo izaicinājumu un doties tik tālu prom no Latvijas?

Modris Īvāns: Izlasot aicinājumu savā e-pastā, uzreiz neatsaucos – ilgi domāju un lūdzu Dievam skaidru atbildi. Tas tiešām ir liels izaicinājums, jo Austrālijā pat gadalaiki, debespuses ir pretēji Latvijai. Taču es zinu, ka gan Latvijā, gan Austrālijā cilvēkiem ir vajadzīga Dieva žēlastība un piedošana Kristus vārdā.

I. N.: Vēl esot Latvijā, Jūs neklātienē iepazināties ar draudzi, droši vien bija iespēja tikties ar kādu no šejienes latviešiem, parunāties par Austrāliju, un Jums izveidojās zināms priekšstats par gaidāmo. Tagad, kad esat jau Austrālijā, jau esat bijis Svētā Krusta baznīcā un ticies ar draudzi, kā šie iespaidi salīdzinās ar to, ko Jūs sagaidījāt un iedomājāties, ka būs?

M. Ī.: Esmu ļoti priecīgs par cilvēkiem, ar kuriem Dievs ļāvis tikties te, Austrālijā. Iespaidi ir ļoti pozitīvi – cilvēki ir ļoti sirsnīgi, brīvi, vienkārši, atsaucīgi.

I.N.: Kādas ir draudzes, kurās Jūs kalpojat Latvijā, un kā tās uzņem šo ziņu, ka Jūs, iespējams, gatavojaties pārcelties uz Austrāliju?

M. Ī.: Latvijā jau 14 gadus kalpoju 2 draudzēs. Ogres draudzē ir ap 370 draudzes locekļu, bet dievkalpojumos katru svētdienu ir ap 110 cilvēku. Suntažu draudze atrodas Ogres rajonā, tā ir neliela lauku draudze – ap 60 draudzes locekļu, svētdienas dievkalpojumus apmeklē ap 20 cilvēku. Abās draudzēs aktīvi ir visu vecumu cilvēki. Ogres draudzē dievnama aizmugurējā daļā ierīkots pat īpašs rotaļu stūris mazuļiem.

Par manu pārcelšanos uz Austrāliju – vēl jau to tikai lems Melburnas draudzes pilnsapulce. Tādēļ šo jautājumu gribu uzticēt Dieva ziņā un paļauties, ja Dievs mani gribēs redzēt kā Svētā Krusta draudzes mācītāju, tad arī manām līdzšinējām mīļajām draudzēm Viņš dos labu un vispiemērotāko mācītāju!

I. N.: Vai ir vēl kaut kas, ko vēlaties pateikt vai pastāstīt laikraksta Latvietis lasītājiem, starp kuriem ir arī daudzi Sv. Krusta ev. lut. latviešu draudzes locekļi?

M. Ī.: Man ir prieks redzot, ka latvieši Austrālijā visiem spēkiem cenšas gan saglabāt savu identitāti, gan viņu dzīvēs liela un svarīga nozīme ir ticībai un patiesām attiecībām ar Dievu. Varu teikt, ka dievkalpojuma laikā sajutos kā Mājās!

I.N.: Liels paldies Jums par laiku, ko veltījāt, atbildot uz jautājumiem! ∎Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com