Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA valdes sēde sākusies Piedalās Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Piedalās Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Laikraksts Latvietis Nr. 110, 2010. g. 23. sept.
Laine Kučinska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

PBLASede

No kreisās: LAAJ prezidija priekšsēdis Dr. Juris Ruņģis, Andrejs Ritums (Zviedrija), LAAJ pārstāvis Dāvids Dārziņš, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, PBLA valdes priekšsēdis Mārtiņš Sausiņš. FOTO Andris Kariks.

Trešdien, 22.septembrī Rīgā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis piedalījās Pasaules Brīvo Latviešu apvienības (PBLA) gadskārtējā valdes sēdē, kur savā uzrunā izklāstīja ekonomisko un politisko situāciju valstī, kā arī citus aktuālus jautājumus.

Ministru prezidents informēja par valdības paveikto valsts finansiālās situācijas stabilizācijā, uzsverot, ka panākta ekonomikas izaugsmei, ko apliecina rūpnieciskās ražošanas un eksporta apjoma pieaugums.

Uzrunā Ministru prezidents augsti novērtēja Pasaules Brīvo Latviešu apvienības iniciatīvu aicināt pilsoņus piedalīties 10. Saeimas vēlēšanās un atgādināja, ka ārvalstīs ir nodrošināti 64 vēlēšanu iecirkņi.

Valdes sēdē pārrunājot citus aktuālus jautājumus, premjers informēja, ka no 2011. gada 1. septembra Latvijas vēsture tiks ieviesta kā atsevišķs mācību priekšmets. Tāpat Ministru prezidents pieļāva, ka par dubultpilsonības ieviešanu varētu diskutēt nākamās Saeimas sasaukumā. Premjers pauda viedokli, ka dubultpilsonība palīdzētu saglabāt Latvijas saikni ar ārvalstīs dzīvojošiem latviešiem.

Pārrunājot Latvijas Okupācijas muzeja nākotni, Ministru prezidents V. Dombrovskis informēja, ka jautājumā par muzeja rekonstrukciju ir paredzama virzība jau tuvākajā laikā. Sarunās premjers izteica gandarījumu par veiksmīgo mobilo pasu darbastacijas projektu ASV, Austrālijā un Kanādā, kas nodrošina tur dzīvojošiem Latvijas pilsoņiem iespējas saņemt Latvijas pases. Tāpat Ministru prezidents izteica pārliecību par turpmāku veiksmīgu PBLA un Ārlietu ministrijas sadarbību latviešu diasporas ārzemēs programmas īstenošanā.

Noslēgumā Ministru prezidents V. Dombrovskis pateicās par Pasaules Brīvo Latviešu apvienības gadu desmitiem ilgo ieguldījumu latvietības kopšanā ārzemes un neatkarību atguvušās valsts atbalstīšanā.

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja vietnieceAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com