Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Auļi“ iziet pasaulē

Noslēdz līgumu par jaunā albuma izdošanu un izplatīšanu Eiropā

Laikraksts Latvietis Nr. 110, 2010. g. 23. sept.
Grupas „Auļi“ menedžments -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Auli

Dūdu un bungu mūzikas grupa Auļi panākusi vienošanos ar vācu neatkarīgo izdevēju Vestparka Mūziku (Westpark Music) un kļuvusi par pirmo latviešu pasaules un etnomūzikas grupu pēdējo 15 gadu laikā, kuras albums tiks izdots arī ārpus Latvijas. Pateicoties noslēgtajam sadarbības līgumam, Auļu jaunais albums Etnotranss no šā gada 20. oktobra būs pieejams ne tikai Latvijā, bet vienlaikus arī citās Eiropas valstīs.

„Šis ir jauns pavērsiens mūsu grupai un mūsu mūzikai. Ir ļoti būtiski, ka mums ir noticējis viens no lielākajiem etnomūzikas izdevējiem Eiropā. Etnomūzika visā pasaulē kļūst arvien populārāka, tādēļ sadarbība ar starptautisku izdevēju mazas valsts mūziķiem ir faktiski vienīgā iespēja kļūt sadzirdētiem daudz plašākā teritorijā,“ ir pārliecināts viens no grupas Auļi dibinātājiem, mūziķis Mikus Čavarts.

Vestparka Mūzika līdz šim pamatā fokusējies uz Ziemeļeiropas etnomūziku. Ierakstu kompānijas izdoto mūziķu sarakstā ir tādas plašāk pazīstamas etnomūzikas grupas un mūziķi kā Hedningarna, Valravn, Vimme (Wimme).

Grupa Auļi pastāv kopš 2003. gada un tajā darbojas 10 mūziķi. Grupas repertuāru veido oriģinālkompozīcijas, latviešu danču un dūdu melodiju aranžējumi, citu Eiropas tautu melodijas, kā arī kompozīcijas sitaminstrumentiem. Aizvadītajā gadā Auļi piedalījušies vairākos festivālos, tostarp Vācijas lielākajā folk, rūts (roots) un pasaules mūzikas festivālā TFF Rūdlolštate (Rudolstadt) un FolkBaltica (Flensburga, Vācija). Plašā publikas atsaucība devusi pārliecību par šāda veida mūzikas pieprasījumu Eiropā.

Auļu izdevējs Latvijā, tāpat kā līdz šim, ir kultūras menedžmenta centrs Lauska, kas bijis izdevējs arī pirmajiem diviem Auļu albumiem.

Grupas Auļi menedžmentsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com