Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Liela mākslas godalga Pertas latvietim

Pēteris Ciemītis uzvarējis portretu konkursā

Laikraksts Latvietis Nr. 111, 2010. g. 27. sept.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Ciemitis

Pēteris Ciemītis. FOTO Ojārs Greste.

2010. gada septembrī Pertas latviešu mākslinieks Pēteris Ciemītis saņēma pirmo godalgu Rietumaustrālijas lielākajā portreta konkursā, Pertas pilsētas Melnā gulbja portretu godalga (City of Perth Black Swan Prize for Portraiture) $30 000 vērtībā. Ciemītis ir vairākas reizes piedalījies šajā konkursā, un viņa darbi ir saņēmuši atzinību. Viņš arī ir bijis slavenā Arčibolda (Archibald) portretu konkursa finālists 2007. un 2008. gados, bet līdz šim vēl nebija uzvarējis ne vienu, ne otru konkursu. Ciemītis saņēma pirmo godalgu par mākslas atbalstītājas un festivāla direktores Robinas Arčeres (Robyn Archer) portretu. Portrets ir liela izmēra, trijās daļās.

Ciemītis strādā par pilsētas plānotāju un glezno savā brīvajā laikā. Ciemītis teica, ka ir ļoti priecīgs par šo godalgu, jo vairākas reizes ir bijis starp finālistiem. Viņš pavadīja trīs dienas ar Robinu Arčer Adelaidē 2009. gadā, un teica, ka viņa glezna atspoguļo krustām šķersām sasprindzinājumus, kaislību, radošas idejas un darbu Arčeres dzīvē. Arčere apbrīnoja Ciemīša intensīvo pieeju un izteicās, ka „viņam bija prieks iedziļināties manās idejās un manā daudzpusīgajā dzīvē“.

Viens no trijiem tiesnešiem – Kārlis Altmanis (Carl Altmann) teica, ka Ciemīša glezna „aicina skatītājam nākt tuvu izpētīt sejas ainavu“. Ciemīša glezna bija vieno no 42 darbiem, kurus izvēlējās no 130 iesniegtiem portretiem visas Austrālijas mērogā.

Latviešu publikai bija iespēja redzēt šo gleznu Sidnejas Latviešu namā šā gada aprīlī, kad Ciemītis to izstādīja Austrālijas Latviešu mākslinieku apvienības izstādē Latviešu teātra festivāla laikā.

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com