Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kā balsoja Austrālijas latviešu centros?

No pilieniem sastāv jūra, katra blass svarīga...

Laikraksts Latvietis Nr. 113, 2010. g. 7. sept.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Velesanas-Adelaide

Vēlēšanas Adelaidē. FOTO Pēteris Strazds.

Velesanas-Brisbane1

Brisbanes vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļi: sēž Māra Siksna un Arnis Siksna; stāv Mārtiņš Česlis un Andrejs Oliņš. FOTO Arnis Siksna.

Velesanas-Brisbane2

Brisbanes vēlētāji. No kreisās: Pauls, Ilgvars, Anna un Elga Ķēniņi.

Velesanas-Melburna1

Vēlēšanas Melburnā. FOTO Gunārs Nāgels.

Velesanas-Melburna2

Laikraksta „Latvietis“ redaktors Dr. Gunārs Nāgels nodod savu balsi. Aiz galda Melburnas vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs Igors Dimits un komisijas sekretāre (un laikraksta „Latvietis“ palīgredaktore) Ilze Nāgela. FOTO Nora Žubecka.

Velesanas-Sidneja

Vēlēšanas iecirknis No. 1012 Sidnejas Latviešu namā, Stratfīldā. No kreisās: Latvijas goda konsuls Sidnejā Aldis Birzulis, Imants Līcis, Ralfs Aleidzāns. FOTO Ojārs Greste.

Adelaidē

Pirmais balsotājs Adelaides vēlēšanu iecirknī bija ieradies pirms 7.00, kad vēlēšanu iecirknis tik atvēra durvis, lai iesāktu darbību. Adelaidē nobalsoja 179 Latvijas pilsoņi, kas ir vairāk nekā 2006. gadā. Iespējams, ka balsotāju skaitu labvēlīgi ietekmēja tas, ka 4. oktobris ir brīvdiena Dienvidaustrālijā, un tātad 2. oktobris iekrīt garā nedēļas nogalē. Daudzi balsotāji nāca ar jaunām pasēm, tāpēc, ka nesen Austrālijā bija mobilā pases stacija no Latvijas.

* * *

Brisbanē

Brisbanē nobalsoja 64 vēlētāji. Šī bija pirmā reize, kad Brisbanē bija vēlēšanu iecirknis. Interese bija ļoti liela, jo pirmo reizi varēja vēlēt Brisbanē, un palīdzēja tas, ka jūlijā cilvēki varēja iegādāties Latvijas pilsoņa pases un tā piedalīties balsošanā.

Brisbanē bija 4 vēlētaji 88 gadu vecumā un jaunākais vēlētājs bija 20 gadus vecs. Starp vēlētājiem bija 11 Latvijas pilsoņi, kuri nesen pārcēlušies uz Austrāliju, vai šeit studē, vai ciemojās.

Četri Ķēniņi – vienas ģimenes pārstāvji visi balso par Vienotību.

* * *

Melburnā

Melburnā vēlētāju aktivitāte uz šīm 10. Saeimas vēlēšanām bija ievērojami lielāka nekā iepriekšējās reizes. Melburnā pirmie balsotāji ieradās Latviešu namā jau pirms plkst. 8 no rīta, un vēlētāju aktivitāte nenorima visas dienas garumā. Pēdējie vēlētāji ieradās īsi pirms vēlēšanu iecirkņa slēgšanas – plkst. 20 vakarā. Melburnā nobalsojuši pavisam 281 vēlētājs. Lielākā daļa vēlētāju – 212 bija balsojuši par partiju apvienību Vienotība.

Sidnejā

Pirmie balsotāji nepacietīgi gaidīja pie Sidnejas Latviešu biedrības durvīm jau pirms plkst.7 no rīta.

Pavisam šoreiz piedalījās 212 balsotāju, kas bija 14 vairāk nekā pagājušās vēlēšanās. Šoreiz bija manāmi vairāk balsotāju no nesen atbraukušiem latviešiem –  gan tūristiem, gan studentiem.

Jaunākā vēlētāja bija 18 gadus veca, bet vecākais bija 92 gadus vecs. Pavisam jaunais Mikus Strazds bija aktīvs dalībnieks, kad vecāki vēlēja. Vairums balsoja par Vienotību. Netrūka arī tādu, kas nāca balsot ar pasi, kurai notecējis derīguma termiņš. ∎Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com