Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jāņa Kukaiņa Atklātā vēstule

Izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim

Laikraksts Latvietis Nr. 446, 2017. g. 13. febr.
Jānis Kukainis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

Augsti godājamam
Izglītības un zinātnes ministram
Kārlim Šadurska kungam
Vaļņu ielā 2, LV-1050, Rīgā

Augsti godājamais Šadurska kungs!

Tā ir vispārzināma aksioma, ka izglītības sistēma veido pamatu valsts nākotnei. Vadoties pēc šīs aksiomas, kvalitatīva izglītība ir Latvijas tautas un tautsaimniecības izaugsmes pamats. Patriotiskā audzināšana – priekšnosacījums Latvijas iekšējai drošībai un attīstībai, Latvijas valstiskuma pamatu nostiprināšanai un nācijas saliedēšanai.

Laikā, kad ārēji spēki cenšas vājināt un šūpot Latvijas valstiskuma pamatus un degradēt Latvijas iedzīvotāju ticību savai valstij, Latvijā jo īpaši nozīmīgs ir kļuvis jautājums par patriotisma un lojalitātes stiprināšanu sabiedrībā, kur, nenoliedzami, fundamentālu lomu spēlē skolu sistēma un tajā darbojošies pedagogi. Šī iemesla pēc apsveicu Jūs ar centieniem novērst nelojālu un pretvalstiski noskaņotu pedagogu darbošanos Latvijas skolu sistēmā, kā to paredz Jūsu ierosinātie un Saeimas apstiprinātie grozījumi Latvijas Izglītības likumā, kas stājās spēkā šī gada 1. janvārī. Piekrītu, ka „pedagogu pienākums ir audzināt krietnus, godprātīgus un atbildīgus cilvēkus – Latvijas patriotus, stiprināt piederību Latvijas Republikai“, un ka nav pieļaujama tādu pedagogu darbošanās Latvijas skolās, kas apstrīd Latvijas Satversmi un valstiskuma pamatus.

Vienlaikus vēlos aicināt stiprināt Latvijas izglītības sistēmu, veicinot mērķtiecīgu valsts finansēto skolu pārēju uz mācībām valsts valodā. 26 gadu laikā kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas Latvija vēl joprojām turpina finansēt skolu sistēmu divās valodās. Ir nepieciešams panākt, ka latviešu valodas statuss kā valsts valodas statuss tiek nostiprināts ne tikai Satversmē, bet arī Latvijas valsts un pašvaldību finansēto skolu sistēmā. Kā Jūs to pats pirms trim gadiem skaidrojāt, vēl būdams Eiropas parlamenta deputāta amatā, ir pienācis laiks pilnīgai pārejai uz mācību procesu latviešu valodā, kas ir būtisks priekšnosacījums sabiedrības integrācijai un saliedēšanai. Sagaidām, ka, būdams Izglītības un zinātnes ministra amatā, Jūs spersiet konkrētus, mērķtiecīgus, praktiskus soļus šajā virzienā.

Visbeidzot, vēlos atgādināt, ka Latvijas nacionālās interesēs ir uzturēt un stiprināt saikni ar latviešu kopienu ārpus Latvijas, sniedzot atbalstu Latvijas diasporas skolu darbībai un izglītības programmām, kā arī remigrējušo jauniešu integrācijai Latvijas skolu sistēmā.

Gribu no sirds novēlēt Jums, augsti godājamais ministra kungs, daudz veiksmes un izturības Latvijas attīstībai un izaugsmei tik nozīmīgās izglītības sistēmas sakārtošanā!

Ar patiesu cieņu –

Jānis Kukainis
Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdis
2017. gada 6. februārīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com