Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vēstule prezidentam Trampam

PBLA priekšsēža vēstule

Laikraksts Latvietis Nr. 451, 2017. g. 18. martā
Jānis Kukainis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

PBLA priekšsēža Jāņa Kukaiņa vēstule ASV prezidentam.

2017. gada 16. februārī

Augsti godātais Prezidenta kungs,

Apsveicu Jūs ar ievēlēšanu ASV prezidenta amatā!

Kā Amerikas pilsoni mani ļoti uztrauc ASV pozīciju vājināšanās pasaulē pēdējo astoņu gadu laikā. Mums ir novājināti bruņotie spēki, nepildīti solījumi un nesekmīga politika Tuvajos Austrumos, nespēja ierobežot Krievijas agresiju Austrumeiropā un nepietiekams skaits kuģu flotē, lai īstenotu jebkādu pavērsienu Āzijā. Šo iemeslu pēc, pēdējās ASV vēlēšanās es liku cerības uz Jums. Es ceru, ka kopā ar ASV Kongresu Jūs atjaunosiet respektu pret ASV gan starp sabiedrotajiem, gan ienaidniekiem.

Es esmu bijušais bēglis un aculiecinieks Padomju Savienības pastrādātajiem noziegumiem pret Baltiešu tautām 2. Pasaules kara laikā un pēc tā. Manu vislielāko uztraukumu raisa Krievijas prezidenta Vladimira Putina centieni atjaunot Padomju impēriju, patvaļīgi šķērsojot tās suverēno kaimiņu robežas. Runājot no tautu pieredzes, kas pārcietušas 50 gadus Padomju okupācijas, Krievija nav draugs, bet ienaidnieks. Krievijas izvērstais karš pret Ukrainu un Krimas aneksija ved pie jauna haosa pasaulē, kur Rietumu vērtības, normas un ietekme tiek pamazām sabrucināta. Šī Krievijas īstenotā starptautisko likumu un kārtības laušana, cilvēktiesību pārkāpumi Ukrainā nevar tikt atlīdzināti, atceļot sankcijas pret Krieviju līdz pilnīgai 2014. gada 5. septembrī parakstītā Minskas protokola vienošanos izpildei.

Galvenais aizsargmūris pret Krievijas agresiju Eiropā ir NATO. NATO pamats ir ASV. Pasaules kārtības labad ASV nedrīkst mazināt tās lomu. Baltijas valstis jau ir sasniegušas (Igaunija) vai sasniegs (Latvija, Lietuva) 2% no IKP aizsardzības tēriņiem līdz 2018. gadam. Kopš pievienošanās NATO 2004. gadā, Latvija kopā ar pārējām divām Baltijas valstīm, ir bijis uzticams ASV sabiedrotais, kalpojot, cīnoties un upurējot dzīvību kopā ar amerikāņu karavīriem Afganistānā un Irākā. Kamēr NATO aizstāv amerikāņu intereses Eiropā, Krievija turpina graut mūsu kopējos pamatprincipus, apdraudot valstu suverenitāti un pārzīmējot robežas Eiropā. Mēs lūdzam Jūsu turpmāku atbalstu Baltijas valstīm un pasaules ietekmīgākajai militārajai aliansei NATO.

Ar cieņu,

Jānis Kukainis
Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com