Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Sveiciens bērniem Latvijā no Austrālijas“

SLB sestdienas skolas audzēkņi gatavo krāsainus sveicienus

Laikraksts Latvietis Nr. 451, 2017. g. 18. martā
Sintija Bernava -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sestdienas skolas audzēkņi ar saviem darbiņiem. FOTO Sintija Bernava.

Sestdienas skolas audzēkņi ar saviem darbiņiem. FOTO Sintija Bernava.

Sidnejas Latviešu biedrības (SLB) sestdienas skolas audzēkņi š.g. februāra un marta nodarbību ciklā Sveiciens bērniem Latvijā no Austrālijas kopā ar Latvijā īstenotā sociāla projekta Radošās darbnīcas Bērnu slimnīcā pasākumu un brīvprātīgo koordinatori Sintiju Bernavu ar patiesu interesi un aizrautību iesaistījās krāsainu mākslas darbiņu darināšanā. Sagatavotie krāsainie darbiņi aizceļos pie slimajiem bērniem, kas ārstējas Latvijas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kas ir vienīgā bērnu slimnīca Latvijā.

Sestdienas skolas audzēkņi no dažādiem materiāliem, ko bija sagādājuši audzēkņu vecāki, skolas pedagogi, kā arī Sidnejas latviešu kopienas pārstāvji ar patiesu interesi līmēja, zīmēja un veidoja ļoti daudzveidīgus radošus darbiņus, atspoguļojot Austrālijas krāsainību un daudzveidību, lai iepriecinātu bērnus Latvijā un nodotu sveicienus no tālās Austrālijas.

Nodarbībās starp audzēkņiem norisinājās interesantas sarunas par Latviju, un radošais process aizrāva visus tik ļoti, ka nodarbību laiks pagāja nemanot. Radošās nodarbības Sidnejas Latviešu biedrības sestdienas skolas audzēkņiem palīdzēja attīstīt ne vien radošās prasmes, bet arī uzlabot izteikšanos latviešu valodā, runas un rakstītprasmes, kā arī uzzināt daudz ko jaunu par Latviju, tās cilvēkiem un dabu.

Paldies ikvienam latviešu kopienas pārstāvim Sidnejā, kas atsaucās iniciatīvai sagādāt dažādus noderīgus zīmēšanas piederumus, kas iepriecinās vairākus desmitus bērnus Latvijā, kas uzturas Latvijas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Sidnejas latviešu saziedotie zīmēšanas piederumi speciālā sūtījumā ar kuģi ir jau uzsākuši ceļu uz Latviju un Rīgu sasniegs aptuveni pēc 3 mēnešiem.

Ja arī Jums, izlasot šo rakstu, radās vēlme iepriecināt slimos bērnus Latvijā, sagādājot viņiem noderīgus zīmēšanas piederumus (krāsainus zīmuļus, flomasterus utml.), laipni aicināti savu dāvinājumu nogādāt uz Sidnejas Latviešu biedrības namu, lai tie biedrības pārstāvji, kas tuvākajā laikā plāno doties uz Latviju, tos varētu nogādāt uz Rīgu. Bērni, kas uzturas slimnīcā Rīgā, būs ļoti iepriecināti.

Sidnejas Latviešu biedrības sestdienas skola nodarbības notiek katru sestdienas rītu no plkst. 9.30 līdz 13.00. Neliels ieskats skolas aktivitāšu norisēs:
https://www.slb.org.au/SLB_new/Pages_LV/LatvianSchool_LV.html

Latvijā realizētais brīvprātīgo projekts Radošās darbnīcas sniedz iespēju jauniešiem lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku ar bērniem un jauniešiem, kuri veselības problēmu dēļ uzturas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā, Vienības gatvē 45. Projekta brīvprātīgie sniedz atbalstu Bērnu slimnīcas pedagogiem darbā ar bērniem un jauniešiem, tādējādi uzlabojot ārstniecības iestādes psiholoģisko un emocionālo klimatu, radot draudzīgu vidi pacientiem un viņu ģimenes locekļiem.

Projekta brīvprātīgie organizē slimnīcas mazo pacientu brīvo laiku, ievērojot bērnu un jauniešu veselības stāvokli; lasa, zīmē, rotaļājas un piedalās citās radošās aktivitātēs, un pat kļūstot par pacientu atbalsta personām, it īpaši bērniem un jauniešiem, kas spiesti slimnīcā uzturēties ilgstoši. Projekta ietvaros tiek organizēti dažādi pasākumi, piemēram, koncerti, uzvedumi, atjautības spēles un kopīga svētku svinēšana, kuros iesaistās bērni un jaunieši, slimnīcas personāls un bērnu vecāki.

Jau vairākus gadus projektam ir izveidojusies draudzīga sadarbība ar dažādu valstu vēstniecībām, Bērnu Klīniskās slimnīcas sociālās aprūpes un interešu izglītības dienestu un Rīgas Centrālās bibliotēkas fililālbibliotēku Saulainā bibliotēku, kā arī māksliniekiem, kas atsaucoties uzaicinājumam, mazajiem pacientiem ir vadījuši vairākas radošās darbnīcas, gūstot plašu rezonansi slimnīcas personāla un mazo pacientu vidū. Kā projekta brīvprātīgajiem ir atzinuši slimnīcas mazie pacienti, radošās nodarbības bērniem un jauniešiem novērš viņu domas par saslimšanu un atrašanos ārstniecības iestādē.

Laipni aicināti apskatīt fotogrāfijas un sekot līdzi radošo darbnīcu aktualitātēm Bērnu slimnīcā Rīgā:
https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/

Sintija Bernava
Projekta „Radošās darbnīcas“ Bērnu slimnīcas pasākumu un brīvprātīgo koordinatore
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com