Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts prezidenta uzruna

Latviešu skautisma 100 gadu jubilejas svinīgajā sarīkojumā

Laikraksts Latvietis Nr. 455, 2017. g. 14. apr.
Raimonds Vējonis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pirmā rindā no labās: Latviešu skautu priekšnieks vad. Arnis Vējiņš, Latvijas gaidu vadītāja Agnija Jansone, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas skautu vadītājs Jānis Iklāvs. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis grāmatas atvēršanā. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Ekselences!

Dāmas un kungi!

Latvijas skautu un gaidu kustība un tās liktenis spilgti atspoguļo Latvijas vēsturi 20. gadsimtā. Līdz ar mūsu zemi skautisms gadsimta garumā audzis, audzinot Latvijas jauniešu patriotismu. Lai gan svešu varu mīdīts kājām un nicināts, tas tomēr arvien saglabājis tiekšanos uz augšu, uz gaismu, uz brīvību. Par spīti tumsai, arī izdzīts no mājām, tēvzemes mīlestības un vispārcilvēcisko vērtību gars atdzima trimdā un tagad atkal spēcīgi sazaļojis Latvijas skautu un gaidu vienībās visā Latvijā un tautiešu kopienās visā pasaulē.

Jaunieši! Vai zināt, ka skautu kustības tēvs – britu ģenerālleitnants Bēdens Pauls ir Latvijas valsts augstākā apbalvojuma, Triju Zvaigžņu ordeņa lielkrusta komandieris? Vai esat dzirdējuši, ka Latvijas skautu prezidenta ģenerāļa Kārļa Goppera dēla krusttēvs bija Latvijas armijas pirmais komandieris Oskars Kalpaks? Tāpat kā mūsu zemes vēsturē, tā arī Latvijas skautisma vēsturē ir daudz varonības un pašaizliedzības lappušu, kas jāpēta un jāizzina. Zinot savus pamatus, savu vēsturi, gan valsts kā veselums, gan ikviens tās iedzīvotājs var drošāk skatīties nākotnē un strādāt valsts un tautas interesēs.

Bēdens – Pauls Būru kara laikā jaunus puišus, kas vēl tieši nepiedalījās karadarbībā, izmantoja par ziņnešiem. Tā viņš jauniešus gan lietderīgi nodarbināja brīžam garlaicīgajā aplenkuma ikdienā, gan vienlaikus trenēja fiziski un mācīja atbildības un pienākuma sajūtu.

Šis iesākums ir simbolisks visai skautu kustībai! – jauni cilvēki kļūst par tēvu zemes patriotisma vēstnešiem, par ziņnešiem, kuri mērķtiecīgi attīsta savas prasmes un gūst pārliecību, ka mēs ikviens varam būt un esam vajadzīgi savai valstij. Mēs katrs savā ikdienā varam darīt lielākus un mazākus darbus Latvijai, un tie visi ir svarīgi.

Tagad skautu un gaidu kustība var brīvi attīstīties un augt brīvajā Latvijā. Vērtības, kas iedvesmo skautus un gaidas, ir tās pašas, kas rodamas Latvijas tautas visdziļākajā būtībā, – izturība, atbildība, cieņa un uzņēmība. Tās arī mūs stiprina un palīdz gatavoties nākotnes izaicinājumiem. Tādi noteikti būs.

Caur Latvijas skautisma simts gadu vēsturi mēs tuvojamies arī Latvijas valstiskuma simtgadei. Lai mūsu valsts brīvības un neatkarības ideāli vienmēr ir dzīvi arī skautu un gaidu sirdīs! Lai tie vienmēr iedvesmo jauniem darbiem! Sveicu Latvijas skautus un gaidas visā pasaulē organizācijas simtgadē! Skauti un gaidas, jūs Latvijai esat vajadzīgi. Esiet modri!

Raimonds Vējonis
Latvijas Valsts prezidents
2017. gada 7. aprīlīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com