Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas sabiedriskie mediji

Diskusijas Ārlietu ministrijā par tās pieejamību diasporai

Laikraksts Latvietis Nr. 456, 2017. g. 19. apr.
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Diskusijas LR Ārlietu ministrijā. No kreisās: PBLA pārstāvniecības vadītājs Jānis Andersons, PBLA Valdes priekšsēdis Jānis Kukainis, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdis Kristaps Grasis. FOTO LR Ārlietu ministrija.

12. aprīlī Ārlietu ministrijā norisinājās darba grupas diasporas politikas jautājumos sēde, kurā diasporas organizācijas un sadarbības partneri diskutēja par Latvijas sabiedrisko mediju pieejamību diasporai un atbalsta iespējām remigrantiem, vērtējot pētījuma Atgriešanās Latvijā rezultātus, kā arī par citiem diasporai aktuāliem jautājumiem. Sēdi vadīja Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts.

Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Belte informēja par interneta televīzijas kanālu latviešiem ārzemēs VISIEMLTV.LV un citām jau paveiktām un plānotām aktivitātēm. Uzsverot, ka ziņas ir viens no diasporu visvairāk interesējošiem un ar Latviju saistošiem elementiem, I. Belte aicināja koncentrēties uz informācijas saturu diasporai pieejamās vietnēs. Latvijas Televīzija plāno veidot kopīgu platformu, vairāk pievēršoties kultūras, kā arī reliģijas un bērnu tematikai. Nākotnē televīzija vēlas nodrošināt latvisko vērtību pieejamību diasporai un, izmantojot interneta televīzijas iespējas, uzrunāt mērķauditoriju – diasporu dažādās pasaules valstīs – ar TV kanālu starpniecību.

Latvijas Radio Ziņu dienesta vadītāja Mirdza Lele pastāstīja, ka jau gadu ziņas tā dēvētajā vieglajā valodā ir pieejamas arī diasporai ārvalstīs. Šādi iespējams sasniegt tos tautiešus, kuru latviešu valodas prasmes dažādu iemeslu dēļ nav pietiekamas, kā arī tos, kuriem latviešu valoda nav dzimtā. Ziņas vieglajā valodā ik dienas dzirdamas Latvijas radio un pieejamas arī portālā www.lsm.lv

Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekle Gunta Līdaka darba grupu informēja, ka tiks uzsākta jaunas sabiedrisko mediju stratēģijas izstrāde, kurā diaspora būs ļoti būtiska sastāvdaļa.

Diskusijā par Latvijas sabiedrības mediju pieejamību diasporai izskanēja aicinājumi iesaistīt diasporas pārstāvjus sabiedrisko mediju informatīvā satura veidošanā, raidījumu saturā ietvert arī ģimeņu tēmu, mēģinot uzrunāt arī bilingvālās ģimenes, un atbalstīt vieglās valodas attīstību komunikācijā ar diasporu.

Latvijas Universitātes (LU) Diasporas un migrācijas pētījumu centra direktore Inta Mieriņa iepazīstināja ar pētījuma Atgriešanās Latvijā – lielākās remigrantu aptaujas rezultātiem: kā var palīdzēt remigrantiem, nodarbinātības iespējas un darba tirgus informācijas pieejamība, diasporas potenciāls Latvijā, kā arī sniedza pārskatu par 2016. gadā veiktajiem LU Diasporas un migrācijas centra ar Ārlietu ministrijas atbalstu veiktajiem pētījumiem.

Atzīmējot veiktā pētījuma būtiskākos rezultātus, tika uzsvērta nepieciešamība atbalstīt remigrantu ģimenes un stiprināt pašvaldību lomu remigrācijas procesā. Sēdes dalībnieki tika iepazīstināti ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras stratēģijas izstrādi darbam ar diasporu, lai diasporas pārstāvjus aktīvāk iesaistītu Latvijas tautsaimniecībā.

Tāpat darba grupas sēdē piedalījās Pasaules Brīvo latviešu apvienības valdes priekšsēdis Jānis Kukainis, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs Kristaps Grasis, kā arī pārstāvji no Kultūras, Izglītības un zinātnes un Ekonomikas ministrijām, Latviešu valodas aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības, Rīgas domes un Sabiedrības integrācijas fonda.

LR Ārlietu ministrija
Komunikācijas grupaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com