Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lieldienas Siguldā

2. Šūpoļu festivāls

Laikraksts Latvietis Nr. 456, 2017. g. 19. apr.
Arnis Vējiņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Netradicionālās šūpoles „S!“ FOTO Arnis Vējiņš.

Šūpoles „Laik! Apstājies!“ FOTO Arnis Vējiņš.

Šūpoles „Laik! Apstājies!“ FOTO Arnis Vējiņš.

Šūpoles Siguldā. FOTO Arnis Vējiņš.

Siguldā. FOTO Arnis Vējiņš.

Nupat biju aizbraucis uz Siguldu pie sievas radiem, un viņi man stāstīja, ka nākošā dienā tiks atklāts 2. Šūpoļu festivāls Siguldā ar 100 šūpolēm vairākās vietās: daļa koncentrēti zināmās vietās – vairākas bija koncentrētas dažos laukumos (dažas bija pie Siguldas stacijas un Laimas pulksteņa), citas atsevišķi vai pa divām, trim.

Piektdien izstaigājām apskatīties Siguldu; redzējām, kur taisa šūpoles, citiem rāmji jau bija nobeigti, bet sēdeklis nebija vēl iekarināts.

Sestdienas rītā uzmodos un skatos ārā par logu – bieza sniega kārta bija uz zemes; man vēlāk teica, ka vairāk nekā Ziemassvētkos! Atkal apstaigājām Siguldu, un varējām apskatīt un jau izmēģināt dažādas šūpoles. Vairākas bija izgatavotas tradicionālā veidā, daudzas bija labi izdekorētas, citas bija tādas šūpoles, kur varēja vienlaicīgi 2-3 cilvēki šūpoties reizē, un bija dažas, kur vairāki atsevišķi varētu šūpoties.

Bija vairākas netradicionālas šūpoles, piemēram: S! šūpoles pie Laimas pulksteņa, divritenis kā krēsls, šūpuļtīkli, un viens, kas bija izstāde ar bērnu pašā augšā. Vispār tā doma aicināt sabiedrībā zināmas personības, lai radītu 100 unikālas šūpoles bija interesanta, un bija daudz darba un izdomas ielikts, lai izveidotu šīs šūpoles.

Arnis Vējiņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com