Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Gaidām 3x3 Rūjienā!

„Zeme – būtne, zeme – stihija, zeme – Dzimtene, Zeme – mēs“

Laikraksts Latvietis Nr. 456, 2017. g. 19. apr.
Sannija Kalniņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Madars un Sannija Kalniņi. FOTO no Sannijas Kalniņas personīgā arhīva.

Lielā skola ar Kārļa Zemdegas 1936. gadā veidoto skulptūru „Madonna Orans“. FOTO no Sannijas Kalniņas personīgā arhīva.

2017. gada pirmais* unikālās un daudzkārtainās 3x3 kustības saiets notiks no 2.– 9. jūlijam Rūjienā, nelielā, senā un stiprā pilsētā pie Latvijas Ziemeļu robežas. Rūjienieši saietu uzņem pirmo reizi un ļoti gatavojas sagaidīt viesus.

Rūjienā ir daudz Latvijas sakņu gan vēsturē, gan kultūrā un ekonomikā. Tā ir pilsēta, kuru mēdz dēvēt arī par vislatviskāko pilsētu Latvija, jo 95% tās iedzīvotāju ir latvieši. Savu nosaukumu Rūjiena ieguvusi no pilsētai cauri tekošās Rūjas upes; tā savukārt, visticamāk, no igauņu vārda ruhi – sile, vienkoču laiva, jo Rūja senatnē bijusi nozīmīgs Livonijas ūdensceļš, bet pats Rūjienas novads ietilpis igauņu Sakalas valstī. Rūjienas novadam ir sena un bagāta vēsture: agrāk tas dēvēts par Vidzemes maizes klēti, krievu kņazi valkājuši prasmīgo rūjieniešu audēju austās drānas, te visagrāk zemnieki sākuši iepirkt mājas par dzimtu, te likts pamats Ziemeļlatvijas armijai. Rūjienas novads bijis šūpulis virknei izcilu Latvijas politiķu, zinātnieku, karavīru, mākslinieku un sportistu.

Novadā, gluži kā senāk, ir spēcīgi attīstītas lauksaimniecības un mežsaimniecības jomas, darbojas arī kokapstrādes un pārtikas preču ražošanas uzņēmumi. Latvijā un ārpus Rūjienu visbiežāk atpazīst pēc Rūjienas saldējuma, taču šeit audzē un ražo arī daudz citu gardumu: bioloģiskās ogas, ķirbjus un to produktus, medu un citus bišu produktus, cep maizi un kūkas. Augstas kvalitātes linu un vilnas audumus un apģērbus gatavo divi nelieli ražošanas uzņēmumi un virkne amatnieču.

3x3 Rūjena 2017 tēma ir ZEME: Zeme – būtne, zeme – stihija, zeme – Dzimtene, Zeme – mēs. Saieta pamats ir latviskums, tradīciju, valodas, zemes un zināšanu kopums, kas dod mums drošību un identitāti. Plānojot ievirzes, cenšamies sabalansēt šo latviskuma nešanu ar praktisko, garīgo un arī – citādo; to, kas pirmajā brīdī nešķiet latvisks, taču ir interesants un noderīgs un noteikti bagātinās mūsu latviskumu. Būs gan ierastas un plaši apmeklētas ievirzes, kā piemēram, ādas apavu darināšana, dabas dziedniecības pamati, deja un kustība, koris un citas, gan arī svaigas ievirzes, kā piemēram, kristālu iepazīšana un rotu darināšana no tiem, savas mājas un ainavas iekopšana vēsturiski un mūsdienās, meditāciju prakse, mūsdienu lauku saimniecību iepazīšanas ievirze un citas. Plānojam vairāk par piecdesmit ievirzēm, cenšoties sagatavot aizraujošu piedāvājumu visiem vecumiem. Piemēram, pēc iepriekšējo saietu vadītāju ieteikuma, esam ieplānojuši jauniešiem divas īpašas ievirzes gan rīta pusē, gan pēcpusdienā.

Saietu vadam mēs – Sannija un Madars Kalniņi. Mūsu ģimenei tā ir pirmā saieta vadīšanas pieredze, taču esam strādājuši 3x3 Smiltene 2014 darba grupā. Smiltenē darbojamies kopā ar Grīnvaldu un Mežaļu ģimenēm, un, arī organizējot šo saietu, turpināsim strādāt kopā. Saietu rīkojam savās mājās, jo mūsu, četru bērnu ģimenes, ikdienā noris divos ļoti tuvu esošos novados: dzīvojam Naukšēnu novadā, bet izglītība un uzņēmējdarbība norit Rūjienas novadā.

Saieta sadzīve noritēs sava veida Bermudu trijstūrī, kurā pazudīsim uz nedēļu 3x3 realitātē. Maltītes, ievirzes un dienas pasākumi notiks Rūjienas Vidusskolas lielajā ēkā, naktsmiers paredzēts Mazajā skolā, oriģinālajā Rūjienas Ģimnāzijas ēkā, un bērnudārzā, kā arī Lielajā skolā, bet nīkšana, danči un vakara pasākumi – Rūjienas Kultūras namā. Visas ēkas atrodas 10 – 15 minūšu gājiena attālumā viena no otras. Gulēšana būs uz matračiem plašās, svaigās klašu telpās. Skolā ir jaunas dušas pietiekošā skaitā.

Ārzemju latviešus lūdzam pieteikties līdz 1. maijam pie koordinatores Līgas Rupertes; e-pasts liga3x3@iserv.net 2141 Brunsink N.E., Grand Rapids, MI 49503, USA, tālr. +1(616)456-8023. Dalības maksa ir US $350.- (277.- EUR) personai; (bērniem līdz 7 gadiem puscena), bet nepārsniedzot US $800.- (592.- EUR) kodolģimenei.

Sannija Kalniņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com