Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas skautisma simtgade

Jubilejas svinības Rīgā

Laikraksts Latvietis Nr. 456, 2017. g. 19. apr.
Kristīne Saulīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Skauti

No kreisās: PBLA biroja Rīgā vadītājs Jānis Andersons, latviešu skautu kustības (ASV, Kanāda, Austrālija) skautu priekšnieks Arnis Vējiņš un PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis. FOTO Kristīne Saulīte.

Piektdien, 7. aprīlī, Latviešu biedrības namā, Rīgā ieskandināja Latvijas skautisma 100 gadi.

Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis savā apsveikuma uzrunā apsveica visus klātesošos par ieguldīto darbu, dzīves vērtību un patriotisma audzināšanu vairāku paaudžu garumā. Prezidents jo īpaši pateicās Amerikas, Kanādas un Austrālijas skautiem un gaidām par skautisma tradīciju saglabāšanu ārpus Latvijas, jo īpaši garajos Latvijas okupācijas gados, kad šī kustība Latvijā tika ne vien aizliegta, bet tās vadītāji represēti.

Svinīgā un draudzīgā sarīkojuma ietvaros tika atklāta grāmata Zemciešu cilts. (Red http://laikraksts.com/raksti/6895) Grāmata, kas apkopo atmiņas, dokumentus un fotoattēlus no 1917. līdz 2017. gadam! Vislielākais paldies pienākas grāmatas sastādītājiem vad. Jānim Šķiņkim, vad. Intam Rupneram, vid. Alvim Eikstrēmam un vad. Maijai Šķiņķei (LGK).

Grāmatas atbalstītāji – Ģenerāļa Kārļa Goppera fonds un Pasaule brīvo latviešu apvienība.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna latviešu skautisma 100 gadu jubilejas svinīgajā sarīkojumā 2017. gada 7. aprīlī: http://laikraksts.com/raksti/7104

Kristīne Saulīte,
LAAJ priekšsēde, PBLA Vicepriekšsēde
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com