Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Visi ir vienlīdzīgi...

...bet daži ir vienlīdzīgāki par citiem.“ Dž. Orvels.

Laikraksts Latvietis Nr. 456, 2017. g. 19. apr.
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Adelaides DV nama posums. FOTO Gunta R..

Kādas Tev tiesības, ja Tavā namā bez ielūguma vai atļaujas ievācas iemītnieks, kurš pa dienu guļ, bet pa nakti trokšņo, iet sirojumos, rada netīrību un nelabas smakas, pat īri nemaksā, bet Tev nav atļauts viņu izraidīt no sava nama? Ja šis iemītnieks dižojas ar nosaukumu Trichosurus vulpecula, tad vietējā likuma priekšā, viņš ir vienlīdzīgāks par Tevi, jo Tu skaities iebrucējs viņa teritorijā, ne viņš Tavējā. Labākā gadījumā, Tev jāmācās ar viņu sadzīvot, jo tā kā viņš šai zemē bija pirms Tevis, tad viņam vairāk tiesību nekā Tev.

Runa, protams, ir par Austrālijas iedzimto, parasto posumu, kurš ļoti labi jūtas mājas bēniņos un kuru Tu nekur padzīt nedrīksti, pat ne vest uz mežu vai kalniem (varētu domāt, posumam patīkamāka apkārtne?). Un tīšu prātu tādu sūtīt uz mūža mājām? Pat nesapņo, – tiksi vēl aiz restēm. Drīksti tikai aizbāzt visus caurumus, kas ved pajumtē, noķert nevēlamo viesi krātiņā un tūlīt turpat savā pagalmā palaist viņu atkal vaļā, lai viņš vietējā apkārtnē atrod sev jaunu mitekli.

Jau vairākus gadus, šāds nevēlams viesis (viesi) ir uzskatījis DV Adelaides nama bēniņus par savām mājām. Tiesa, ir jau glīts un ģīmī mīlīgs zvēriņš, bet diemžēl nav piesavinājies civilizētas uzvedības normas. Notraipītās nama sienas un ārpusē visās malās atstātie suvenīri jau sen liecina par nevēlamiem viesiem vairākās paaudzēs. Tam visam kroni uzlika neciešamā smaka, kas spēcīgi lika sevi manīt nesenā sarīkojuma laikā. Kāds bēniņu iemītnieks, iekrītot starpsienā un netiekot ārā, bija izlaidis garu un padots dabiskam miesas sairšanas procesam. Un ne jau pirmo reizi tā. Beidzot, – kas pietiek, tas pietiek. Kaut kas taču jādara, protams, likuma robežās.

Nodaļas priekšniece stājas sakaros ar profesionāliem darītājiem, kuriem gan vairāk interesē posuma labklājība, nekā cilvēku ērtības, bet kuri tomēr, par četru ciparu summu, sola problēmu likuma robežās atrisināt. Posumu ģimene tepat apkārtnē palikšot, kādā kokā, jo nama bēniņos, pēc visu caurumu aizbāšanas, vairs iekšā netikšot. Vai mēs negribētu viņiem kokos iekārtot speciālas būdiņas, kur pa dienu pārgulēt un justies kā mājās?

Būdiņas!!?? Nekādas būdiņas! Lai atgriežas brīvā dabā, pēc Dabas Mātes oriģināliem plāniem! Lai nesmādē Daugavas Vanagu stādītos ozolus un skujkokus. Žēl, ka nevar viņiem likt tos pamatīgi pieķēzītos bēniņus iztīrīt, pirms viņus izvāc, cerams, uz visiem laikiem!

Pirmdienas rītā jumtā tiek aizbāztas visas iespējamās spraugas, kas posumiem var kalpot par parādes durvīm, un bēniņos atstāts krātiņš ar vilinošu ēsmu – lielu, sulīgu ābolu.

Otrdienas rītā neviens neatnāk apskatīt, vai kas noķerts, bet trešdienas rītā, posums, padevies kārdinājumam, krātiņā nikni blisina acis. Tikko dārzā palaists vaļā, tas lielā ātrumā pazūd kokos. Tāpat arī ceturtdienas rītā, bet šis jau lēnāks, nemaz negrib krātiņu atstāt.

Piektdienā – krātiņš tukšs, un ēsma neaiztikta. Vai tiešām bija tikai divi? Laikam gan, vismaz šinī paaudzē, jo arī nākamā nedēļā, nekas vairs neķeras. Ja tur kaut kas būtu, tas būtu vareni izsalcis, jo veselu nedēļu nav varējis tikt ārā. Cerams, ka kaut kas, kādā kaktā badā nomiris, nav padots miesas dabiskam sairšanas procesam...! Jāsaka, ka nama apkārtne jau liekas daudz tīrāka.

Tā, ar godu un bez naida, kā dziesmā dziedam, aizdzīti ir nevēlamie viesi. Jācer tikai, ka nav ievākušies kaimiņu bēniņos.

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com