Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu Savstarpējās palīdzības biedrības talcinieces

Viņas dara brīnumus...!

Laikraksts Latvietis Nr. 456, 2017. g. 19. apr.
Jēkabs Ziedars -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latviešu Ciema talcinieces 1977. gada 2. septembrī Melburnas Latviešu namā.

Šo foto, kas uzņemta 1977. gada 2. septembrī, Astrai Moorei, ASV, ir sūtījusi viņas vīra radiniece Elza Ābelīte, Melburnā. Palīdzīga roka ir sazīmējusi šādas talcinieces. Pirmā rindā no kreisās: Aina Kučera, Rasma Hartmane-Vugule (priekšniece), nezināma, Vera Rubene, Nora Lukstiņa. Otrā rindā: nezināma, Erna Buivida, nezināma, Mirdza Saulīte, Maija Rezauska, Marta Puriņa. Trešā rindā: Rasma Saulīte, Ērika Proda, Elvīra Brūvere, Anna Baumane, Valija Ruģele, Ella Rolava.

Latviešu Savstarpējā Palīdzības biedrība ir reģistrēta 1974. gada 9. jūlijā. Tas nozīmē, ka līdz ar šo faktu latviešu veco ļaužu aprūpes iestādes ideja bija pārvērtusies realitātē un bija jāķeras pie tās īstenošanas. Īstenošanai bija vajadzīga nauda un pie tās sagādāšanas bija jāķeras nekavējoši. No tā varam spriest, ka Biedrības talcinieces būs eksistējušas jau trīs gadus pirms šī foto datuma.

Kad 1986. gadā Ciems kļuva realitāte, Biedrības talcinieces kļuva par Ciema talciniecēm un viņām pievienojās daudz jaunu biedreņu. Ar savu burvju spieķīti pamājot: „Galdiņ, klājies!“, viņas dara brīnumus...!

Prausts saka: „Būsim pateicīgi cilvēkiem, kuri dara mūs laimīgus; viņi ir šarmantie dārznieki, kas liek mūsu dvēselēm ziedēt.“

Jēkabs Ziedars
Speciāli laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com