Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lieldienas Latviešu ciemā

Sākās ar balto olu meklēšanu

Laikraksts Latvietis Nr. 459, 2017. g. 14. maijā
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Gatavošanās Lieldienām Latviešu ciemā Melburnā. FOTO Ingrīda Biezaite.

Lieldienu rosība sākās jau divas nedēļas pirms Lieldienām, kad daudzi no darbiniekiem devās katrs savā virzienā meklēt baltas olas. Viens otrs jokoja, kad stāstījām medību plānus. Sak', tas latvietis jocīgs, tagad, kad pilni tirgi un veikali ar brūnām olām, tad tas meklē baltas olas, lai tās nokrāsotu brūnas!? Meklējumi vainagojās ar panākumiem, un tā uz Ciemu krāsošanai tika nogādātas 90 baltas olas.

Kamēr vieni krāsoja olas, tikmēr citi sarūpēja skaistus, izplaukušus bērzu zarus, kurus salika vāzēs un rotāja ar mazām spožām šokolādes oliņām, karinot tās zaļajos zaros. Tā Lieldienu gaisotne pamazām iesoļoja Ciemā.

Lai nokrāsotu baltās olas sīpolu mizās pagāja vesela diena. Pārmaiņus, vieni nāca, otri gāja. Vieni tina mizās, otri tina no tām laukā. Paldies visiem, kuri piedalījās veikt šo rūpīgo darbu. Paldies Betijai Plūmei, kura apskatīja katru iesniegto darbiņu, ciešāk pietina un sainīti rūpīgi ieguldīja lielajā katlā. Lai piedalītos olu krāsošanā Anna, palūdza jau novārītas olas, kuras vēlāk savā istabā apzīmēja skaistiem, smalkiem zīmējumiem. Jāpiebilst, ka krāsojot netika saplēsta neviena ola!!!

Lielais, kopīgais darbs bija paveikts, un visi krāsotāji paši bija pārsteigti par tik skaistām olām. Svētdienas, 16. aprīļa, rītā katrs aprūpes nama iedzīvotājs tika pie krāsotas olas un arī šokolādes olām, kad tās pie brokastīm pasniedza pārvaldniece Ingrīda Houka (Hawke), ierosinot, pirms olu notiesāšanas, uzrīkot pie galdiem olu kaujas... Viens otrs nevarēja saņemties šādai rīcībai, jo gribējās ilgāk priecēt acis par skaistajiem krāsu rakstiem. Tā kā lielākā daļa sīpolu mizās krāsotās olas tomēr bija notiesātas, tad ripinātas tika šokolādes olas, pie kurām tika arī uzvaras gadījumā.

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com