Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sveicināti, sportisti un līdzjutēji!

Būs atkal Austrāliešu baltiešu sportu spēles

Laikraksts Latvietis Nr. 459, 2017. g. 14. maijā
Reinis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

ASK 1966. gada vīriešu komanda. Pirmā rindā no kreisas: Andris Blicavs, Pēteris Vītols, Māris Akermanis, Mārtiņš Bērziņš. Otrā rindā: Ivars Blicavs (mūžībā), Valdis Rozenbergs, Edgars Ceplītis, Miķelis Dancis, Zigurds Kauls, Gunārs Kargāns, Miķelis Strazds. Trūkst treneris Edvīns Strautiņš. FOTO no Danču ģimenes personīgā arhīva.

ASK 1992. gada vīriešu komanda. Priekšā no kreisās: Pauls Ceplītis, Pauls Rumpe un Aleksis Strazds. Stāv: Edgars Ceplītis, Andris Jaudzems, Uldis Brūns, Arnis Līdums, Reinis Dancis. FOTO no Danču ģimenes personīgā arhīva.

…1968. gadā, Latvijas dibināšanas 50 gadu atceres sarīkojumu ietvaros Adelaidē notika Austrālijas mēroga baltiešu sanāksmes sadarbības veicināšanai arī sporta darbinieku. Pieņēma vienkāršus statūtus un par mērķi izvirzīja baltiešu sacensības basketbolā un volejbolā, katrus divus gadus, rotējot starp Adelaidi, Melburnu un Sidneju.

Pirmās spēles notika Adelaidē, 1969. gadā un pēc tam katrus divus gadus. Arī Austrālijas baltiešu padome, kurā ietilpst katras nācijas sporta vadības pārstāvji, rotē augšminētā kārtā. Sākumā bija paredzētas sacensības vīriešiem, sievietēm, zēniem un meitenēm zem 18 gadiem, bet pēdējos gados sacentušies arī veterāni – virs 35 gadiem. Ierosinājumi programmu papildināt nav īstenojušies. Spēļu laiku katrreiz nosaka baltiešu padome. Nereti tās notikušas aprīlī. Latviešu izlases sastāda no visu pavalstu labākajiem spēlētājiem. Līdz 1990. gadam latvieši guvuši labākās sekmes kopvērtējumā, bet jāpiemin, ka igauņiem trūkst jauniešu; tādēļ jau ilgāku laiku sacensības notiek tikai basketbolā starp latviešiem un lietuviešiem. (Informācija no nelaiķa Gunāra Bērzzariņu raksta Sports 1990. gada 21. aprīlī.)

Pēdējās baltiešu spēles Adelaidē notika 1994. gada 11. un 12. jūnijā, kad visi baltieši sacentās vīriešu un sieviešu basketbolā, volejbolā, tenisā, golfā, galda tenisā, novusā, šahā, bridžā un snūkerī.

Basketbolā piedalījās divas lietuviešu un latviešu vīriešu komandas, kā arī Melburnas lietuviešu komanda. Divas lietuviešu sieviešu komandas un viena latviešu sieviešu komanda.

Spēles notika grupā zem 18 gadiem starp latviešiem un lietuviešiem, kā arī grupā zem 14 gadiem, zēnu palīgspēlē un vīriešu un sieviešu zvaigžņu spēlēs, kurās sacentās latvieši pret lietuviešiem.

Pēc 23 gadu ilga pārtraukuma, š.g. 27. maijā visu trīs baltiešu valstu sportisti tiksies atkal uz spēles laukuma, lai spēlētu viena pret otru. Spēles notiks vīriešu basketbolā, kā arī lietuviešu un igauņu sieviešu basketbola komandas izspēlēs viena pret otru. Notiks arī jauktā volejbola spēle.

Visas spēles notiks Pulteney Grammar School basketbola zālē, kura atrodas Gilles un Osmond ielas stūrī, Adelaides centrā – 15 minūšu gājienā no Tālavas.

Spēļu kārtība būs šāda: plkst.13.00 – Atklāšana; plkst.13.15 – latvieši pret lietuviešiem (vīriešu basketbols); plkst.14.15 – lietuvieši pret igauņiem (sieviešu basketbols); plkst.15.15 – lietuvieši pret igauņiem (vīriešu basketbols); plkst.16.15 – lietuvieši pret igauņiem (jauktā volejbola spēle); plkst.17.15 – latvieši pret igauņiem (vīriešu basketbols).

Latviešu komandā spēlēs: Rūdis Dancis, Reinis Dancis, Pauls Ceplītis, Aksels Ceplītis, Kārlis Daenke, Raimonds Jaudzems, Kobe Strazdiņš, Ādams Klopsteinš, Imants Didrichsons un Gavins Kargāns.

Tuvākā informācija no Reiņa Danča: reinismichelle@bigpond.com

Ieeja ir brīva, uz tikšanos spēlē!

NĀCIET UN ATBALSTIET MŪSĒJOS!!!

Reinis Dancis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com