Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Noslēgusies PBLA valdes sēde

Izveidos stratēģisko plānu

Laikraksts Latvietis Nr. 479, 2017. g. 12. okt.
Raits Eglītis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valde un viesi gadskārtējās valdes sēdes atklāšanā 2017. gada 27. septembrī Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē.
Pirmajā rindā no kreisās: Krievijas Latviešu kongresa priekšsēde Lauma Vlasova, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kultūras ministre Dace Melbārde, bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis, PBLA valdes priekšsēža vietniece un Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ) priekšsēde Kristīne Saulīte, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pārstāve un Latviešu Nacionālās padomes Lielbritānijā priekšsēde Lilija Zobens, Amerikas Latviešu apvienības (ALA) pārstāve un ALA Izglītības nozares vadītāja Andra Zommere.
Otrajā rindā no kreisās: ALA vicepriekšsēde Taira Zoldnere, PBLA Kultūras fonda priekšsēdis Juris Ķeniņš, ALA pārstāve un ALA Kultūras nozares vadītāja Līga Ejupe, ALA priekšssēdis Pēteris Blumbergs, Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā (LNAK) pārstāvis Mārtiņš Sausiņš, PBLA Izglītības padomes pārstāvis Eiropā Māris Pūlis, ELA prezidija locekle un PBLA Kultūras fonda pārstāve Inguna Grietiņa-Dārziņa, ELA pārstāvis Indulis Bērziņš, ELA priekšsēdis Kristaps Grasis, LAAJ pārstāvis Dāvids Dārziņš, LAAJ pārstāvis Jānis Grauds, Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienības pārstāve Daina Gūtmane, LNAK priekšsēdis Andris Ķesteris, Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL) prāvests Klāvs Bērziņš, LNAK pārstāvis Alberts Upeslācis, PBLA pārstāvniecības vadītājs Latvijā Jānis Andersons, PBLA kasieris Jānis Grāmatiņš, ALA ģenerālsekretārs Raits Eglītis un Latvijas Brīvības fonda pārvaldes priekšsēdis Jānis Lucs.
FOTO Reinis Hofmanis.

Jānis Kukainis. FOTO Raits Eglītis.

Valdes priekšsēža vietniece Kristīne Saulīte pateicās valdes priekšsēdim par darīto darbu. FOTO Raits Eglītis.

PBLA valdes sēde. FOTO Raits Eglītis.

Piedaloties bijušajam Valsts prezidentam Valdim Zatleram, ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim, kultūras ministrei Dacei Melbārdei, izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim un Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstniekam Atim Sjanītam aizvadītajā nedēļā Latviešu biedrības namā tika atklāta PBLA gadskārtējā valdes sēde.

PBLA valde trīs dienu sarunās pārrunāja Latvijas valsts sadarbību un atbalstu diasporai, drošības un ekonomikas jautājumus, izglītības un demogrāfijas problēmu risinājumus, gatavošanos Latvijas simtgades svinībām, kā arī nākotnes darbības jautājumus.

Sēdi atklājot, PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis uzsvēra: „PBLA aizvadītajā savas darbības gadā ir bijusi uzticīga mūsu nemainīgām vērtībām un prioritātēm, – un tās ir: latvietības saglabāšana un uzturēšana ārzemēs; latviskās izglītības un kultūras veicināšana un uzturēšana ārpus Latvijas; atbalsts Latvijas valsts drošības stiprināšanai; un sadarbība ar Latviju, lai veicinātu tās attīstību.“

Ministru prezidents Māris Kučinskis savā rakstiskajā apsveikumā nosauca organizācijas akronīmu PBLA par 1980.to gadu Latvijas brīvības simbolu un rakstīja: „Atgūstot Latvijas neatkarību, varēja šķist, ka jūsu organizācija zaudēs savu nozīmīgumu, tomēr tā nenotika. Jūsu organizācijas biedri allaž ir snieguši un sniedz savu atbalstu procesiem, kas ilgtermiņā ir būtiski visai latviešu tautai.“

PBLA gadskārtējā sanāksme, uz kuru sabrauc 16 balsstiesīgi centrālo latviešu organizāciju pārstāvji no visas pasaules – ASV, Kanādas, Eiropas, Dienvidamerikas, Austrālijas, Jaunzēlandes un Krievijas noslēdzās piektdien, 29. septembrī, dalībniekiem vienojoties dziesmā Nevis slinkojot un pūstot. Šī bija ilggadējā PBLA priekšsēža un ASV latviešu sabiedriskā darbinieka Jāņa Kukaiņa pēdējā valdes sēde, jo viņš ar 2018. gadu nolēmis nodot PBLA vadības stafeti un nekandidēt uz priekšsēža amatu.

PBLA priekšsēža vietniece Kristīne Saulīte publiski pateicās J. Kukainim par darbu PBLA un Latvijas labā, atklāšanas ceremonijā, ministru klātbūtnē pasniedzot viņam lielu sarkanbaltsarkanu rožu pušķi: „Latvietības saglabāšana ārzemēs neiederas nedz skaļos vārdos, nedz saukļos, tā prasa neatlaidīgu, bieži vien nenovērtētu un pašaizliedzīgu darbu. Vēlos izmantot šo īpašo iespēju, lai pateiktos šādam pašaizliedzīga darba veicējam un izcilam Latvijas patriotam – PBLA priekšsēdim Jānim Kukainim. Paldies par viņa mīlestību pret Latviju un nesavtīgo darbu latvietības un Latvijas labā vairāku gadu desmitu garumā.“

PBLA valde pieņemtajās rezolūcijās izteica savu atzinību un pateicību Latvijas valdībai par diasporas atbalsta līdzekļu palielināšanu gan kultūrai, gan izglītībai un šo līdzekļu iekļaušanu valsts pamatbudžetā.

Drošības jomā PBLA aicināja savas dalīborganizācijas darīt iespējamo, lai gādātu par Baltijas valstu drošību starptautiskajā arēnā un lai turpinātu ASV, Kanādas un Eiropas Savienības valstu militāro spēku līdzdalību Baltijas valstu drošības stiprināšanā. PBLA nosodīja Krievijas agresīvo politiku, dezinformācijas kampaņas un militārās mācības, kas vērstas uz visas pasaules un sevišķi Baltijas un Austrumeiropas valstu brīvības un demokrātisko procesu destabilizēšanu. Valde iestājās par ASV, Eiropas Savienības un citu rietumvalstu sankciju turpināšanu pret Krieviju.

Pārrunājot dalīborganizāciju ekonomisko atbalstu Latvijai, PBLA atzinīgi novērtēja Latvijas valdības centienus veicināt ekonomiskos sakarus starp Latvijas uzņēmumiem un diasporas uzņēmējiem un īpaši atzīmēja Latvijas Goda konsula Čikāgā Roberta Blumberga, Amerikas latviešu apvienības un citu atbalstītāju iniciatīvu rīkot pasākumus kā Spotlight Latvia Čikāgā 2017. gada 26. oktobrī. Valde apstiprināja nākamā Pasaules latviešu ekonomikas un inovācijas foruma rīkošanu Valmierā 2018. gada jūnijā, kam arī Latvijas valdība jau paudusi atbalstu.

PBLA aicināja Latvijas valdību darīt visu iespējamo, lai mazinātu iedzīvotāju aizbraukšanu no Latvijas, veicinātu dzimstību un celtu iedzīvotāju labklājību.

Kultūras jomā PBLA valde pateicās Latvijas Republikas Kultūras ministrijai un Ārlietu ministrijai par PBLA iesaisti Latvijas valsts simtgades svētku plānošanā un atzinīgi novērtē PBLA dalīborganizāciju aktīvu iesaistīšanos svētku sagatavošanā un svinēšanā Latvijā un savās mītņu zemēs. Valde nolēma rīkot PBLA Kultūras konferenci Cēsīs 2019. gada 30. septembrī un 1. oktobrī Latvijas simtgades zīmē.

Sēdes noslēgumā PBLA valde nolēma izveidot stratēģisko plānu organizācijas darba turpināšanai nākotnē un veltīt speciālu darba kārtas posmu nākamajā valdes sēdē organizācijas darba izvērtēšanai, lai PBLA turpinātu pārstāvēt un vienot latviešus un dalīborganizācijas visā pasaulē kopējam darbam Latvijas labā.

Raits Eglītis, ALA ģenerālsekretārs
PBLA pārstāvniecības uzdevumā
Rīga, 2017. gada 2. oktobrisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com