Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Izstaigā Latviju Kanberā

Stāsti par pilsētu vēsturiskiem notikumiem un to nozīmi

Laikraksts Latvietis Nr. 479, 2017. g. 12. okt.
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Staigātāji pie Valkas/Siguldas. Priekšplānā Juris Jakovics. FOTO Egons Eversons.

Skrīveru dzimtas četras paaudzes. Vidū Inta Skrīvere ar dēlu Ēriku, mazmeitu Kristir un mazmeitu Jāny un Jānas vīru Troy un mazmazdēliem Leo un Archer. FOTO Egons Eversons.

Godinot Latvijas simtgadi un atsaucoties uz Latvijas Institūta (LU) un Virtuāla Skrējēju kluba (VSK) ierosinājumu izskriet Latvijas kontūru, Kanberas Latviešu biedrība šī gada 23. septembrī rīkoja saietu Izstaigā Latviju Kanberā.

Saieta vieta bija Kanberas priekšpilsētas Dunlop nelielā parkā ar skaistu zālāju ezera malā. Praktisko izkārtojumu bija veicis Andrejs Grigulis, šajā parkā iezīmējot Latvijas kontūru ar ceļa zīmēm un plakātiem, ar ievērojamāko pilsētu nosaukumiem un to ģerboņiem. Maršruta garums, apmēram, viens kilometrs.

Bija skaista, saulaina, sestdienas pēcpusdiena, un saieta dalībnieki, saņēmuši skrejlapas ar Latvijas karti un tās pilsētām, KLB priekšnieka Jura Jakovica vadībā, uzsāka gājienu no Liepājas. Pirmā piestāja bija Auce, kur Jakovics īsi pastāstīja par Auces un netāli esošās Jelgavas svarīgākajiem notikumiem šo divu pilsētu vēsturē. Tālākie gājiena pieturas punkti un stāsti bija par Daugavpils, Balviem, Valku (te arī atzīmējot Siguldu), Rīgu, Ventspil un atpakaļ sākuma punktā – Liepāja. Katrā no šiem pieturas punktiem Jakovics pastāstīja to pilsētu vēsturiskos notikumus un to nozīmi, bet vislielākais stāstījums bija veltīts Rīgai un tās vēsturei.

Noslēgumā visi pakavējās sarunās, baudot līdzpaņemtās uzkodas un padzērienus.

Dalībnieku pulkā bija 30 staigātāju, un lielāko tiesu bija ģimenes; viņu vidū visas četras Skrīveru dzimtas paaudzes. Toties, Griguļu dzimtas trīs paaudzēm bija pievienojies mājas suns. Tālāko ceļu uz šo staigāšanas saietu bija braukuši Ludvigs Krastiņš ar meitu Alaynu no Batemans Bay.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com