Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Draudze svin Pļaujas svētkus

Dievkalpojums baznīcā un spēles draudzes namā

Laikraksts Latvietis Nr. 479, 2017. g. 12. okt.
Kolvins Makfersons (Colvin MacPherson) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sidnejas Latviešu vīru koris. FOTO Linda Makfersona (MacPherson).

Trivia spēles uzvarētāji – komanda OAM. FOTO Kolvins Makfersons (Colvin MacPherson).

Skaistā, siltā pavasaru dienā, svētdien, 24. septembrī, Sidnejas draudze svinēja gadskārtējos Pļaujas svētkus. Tauta pulcējās dievnamā, kur darbojās jaunie dzesinātāji, un bija patīkams vēsums. Dievkalpojums bija divās daļās; pirmā bija sākuma liturģija, svētruna un lūgšana, bet otra daļā ar sešām dziesmām uzstājās Sidnejas Latviešu vīru koris.

Svētruna bija par pamatiem, apskatot Jēzus mācību par gudro vīru, kas cēlis namu uz klints, salīdzinot ar nejēgu, kas savu namu cēlis uz smiltīm. Dabīgi, ka vieglāk celt uz smiltīm, bet kad nāk dzīves vētras, tad tas sabrūk, un posts ir liels. Dzīve, kas celta uz Dieva un Viņa Vārdu, nesabruks, jo tā ir celta uz laba pamata.

Diriģentes Dainas Jaunbērziņas drošās rokās, ar Voičeka Visnjevski (Wojciech Wisniewski) pavadījumu pie klavierēm, Sidnejas Latviešu vīru koris dziedāja sešas varenas slavas dziesmas. Vīru balsis atskanēja skaisti, un visa draudze jūtas ļoti pacilāta.

Dievkalpojumam beidzoties, tauta devās uz draudzes namu, kur gaidīja pusdienas. Izvēle bija vai nu desiņas ar kāpostiem, vai pildītās pankūkas. Abas bija populāras, un viss tika izpārdots. Pēc kopdziesmas Dažu skaistu ziedu, sakās Trivia spēle. Klātesošie tika aicināti sadalīties komandās. Spēlē bija trīs daļas: pirmā bija jāatmin nodrukātus kompāniju logo, un tad otrā un trešā daļa bija katra ar desmit jautājumiem, kā piemēram: Caur cik valstīm plūst Daugavas upe? Kas pēc iedzīvotāju skaita ir Latvijas otrā lielāka pilsēta? un Cik tēzes Mārtiņš Luters pienagloja pie Vittenbergas baznīcas durvīm 1517. gadā? Debates un pārrunas pie galdiem liecināja, ka visi piedalījās, cerēdami uz pirmo vietu. Godalgas tika piešķirtas pirmajai, otrajai un ne gluži pirmajiem (respektīvi – pēdējiem). Uzvarētāji bija komanda OAM, un balva bija desmit pīrāgi un pudele vīna, ko laimīgie jau uz vietas nobaudīja.

Starp spēles pauzēm bija mazo un lielo loterija izvilkšana, kā arī vairākas kopdziesmas. Kā vienmēr, lielā loterijā bija daudz skaistu un vērtīgu mantu ko vinnēt, un dažs laimīgais aizgāja mājās ar vairākiem vinnestiem. Kūku galds bija populārs, un ienākums pārsniedza iecerēto. Latviešiem ir saldais zobs.

Dieva Vārda stiprināti, koncertu baudījuši, pusdienas paēduši, smadzenes izvingrinājuši, dziesmas izdziedājuši, jauki parunājuši, cilvēki ar smaidu un labsajūtu devās uz mājām. Uzticīgais darbinieku pulciņš visu notīrīja un gaidīja ziņas no priekšnieka un naudas skaitītajiem par dienas ražu. Ziņas bija labas, un lai gan noguruši, bet Dievam pateicīgi, ka viss labi izdevies, katrs brauca mājās uz pelnītu atpūti.

Kolvins Makfersons (Colvin MacPherson)
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com