Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valdi Gertneru pieminot

1925. g. 17. maijs – 2010. g. 19. oktobris

Laikraksts Latvietis Nr. 116, 2010. g. 28. okt.
Māra Siksna -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Gertners

Valdis Gertners.
1925. g. 17. maijs – 2010. g. 19. oktobris

Saulainā 22. oktobra rītā atvadījāmies no Valda Gertnera un visi sapratām, cik lielu robu viņš atstāj Brisbanes latviešu sabiedrībā un cik daudz mums visiem pietrūks viņa darbs, padoms un draudzība.

Valdis Gertners dzima 1925. gada 17. maijā Liepājā, un savu bērnību pavadīja vecāku lauku mājās Kurzemes dienvidos. Jau bērnībā Valdi saistīja grāmatas un mūzika. Vecāki darīja visu, lai veicinātu apdāvinātā zēna attīstību, un viņš jau skolas gados apguva vairākus instrumentus un dziedāja koros. Iesaukums armijā pārtrauca viņa skolas gaitas, un kara beigās viņu, slimu un savainotu, no gūstekņu nometnes izglāba skolas biedrene. Lībekas bēgļu nometnē viņš pabeidza vidusskolu un tur viņš satika un apprecēja Sarmu. Pēc tam Baltijas universitātē studēja baltu filoloģiju, strādāja par žurnālistu, iestājās studentu korporācijā Gersicania un rakstīja dzeju. Vienu viņa 1947. gadā rakstītu dzejoli varējām lasīt bēru lapiņā.

1950. gadā viņi nonāca Austrālijā, jo ārsti ieteica Valda veselības dēļ meklēt siltu klimatu. Piedzima divas meitiņas, un Valdis no Vācijas izsauca Sarmas vecākus un jaunākos brāļus. Pa vakariem viņš atsāka studēt un pārmācījās par grāmatvedi, jo saprata, ka nevarēs citādi maizi pelnīt un ģimeni izskolot. Viņa neatlaidība un gaišais prāts viņam ātri nodrošināja cieņu darbā, bet sirdī viņš vienmēr palika mākslinieks, un Brisbanes latviešu sabiedrība daudz guva no viņa dzīvās intereses par latviešu literatūru un dzeju, un izcilām spējām mūzikā. Viņa meitas un mazbērni liecināja arī par viņa spējām mājās visu ko salabot vai uzbūvēt un par viņa augstām prasībām gan sev, gan citiem, pēc vislabāko.

Varam tikai brīnīties, kur cilvēks ar ģimeni, māju un pilnu darba slodzi varēja atrast laiku iestudēt teātrus, palīdzēt rīkot Kultūras dienas, darboties Brisbanes Latviešu biedrībā, Daugavas Vanagos, draudzē, latviešu skolā, un korporācijā. Korī viņš ne tikai dziedāja, bet publikai interesanti izskaidroja dziesmu autoru un komponistu darbus. Valdis pats nemitīgi lasīja, deva mums augstas kvalitātes referātus un piesaistīja daudz citus referentus, kas palīdzēja vispusīgi apgūt latviešu dzejnieku un rakstnieku darbus. Nav iespējams uzskaitīt visu viņa devumu latviešu sabiedrībai, bet katrā ziņā tas bija plašs un liels, un par to Valdis saņēma Brisbanes sabiedrības balvu 1994. gadā un arī LAAJ atzinības rakstu 2002. gadā.

Valdis apciemoja Latviju vairākas reizes un vēl satika savu māti un brāļa ģimeni. Viņš dziedāja arī neaizmirstamajos 1990. gada Dziesmu svētkos, satika un turpināja draudzības ar vairākiem izciliem dzejniekiem un rakstniekiem, un piedalījās Gersicanias mājās pārnākšanas svētkos un ceļojumā uz Jersiku. 2005. gadā Valdis saviem mazbērniem izrādīja savas mīļākās vietas dzimtenē.

Valdis Gertners aizgāja mūžībā 19. oktobra rītā. Pateicamies Dievam, ka Valdis nodzīvoja līdz sirmam vecumam pilns gara spēka un darba prieka, nepadodoties vairākiem nopietniem slimību uzbrukumiem. Viņu ilgi pieminēs draugi un radi visās pasaules malās!

Māra Siksna
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com