Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Aicinām pieteikties uz pirmo 3x3 saietu Dienvidvācijā!

Viena no daudzām lieliskām iespējām, ko darīt Latvijas simtgades gadā

Laikraksts Latvietis Nr. 489, 2018. g. 7. janv.
Indulis Bērziņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Āris Avens, Inese Avena, Indulis Bērziņš. FOTO Daugavas Vanagi Vācijā.

Bērzaine. FOTO Daugavas Vanagi Vācijā.

Latviešu centrā Bērzaine, Dienvidvācijas pilsētā Freiburgā, no 2018. gada 29. jūlija līdz 5. augustam notiks pasaules latviešu ģimeņu saiets 3x3, kas Viduseiropā atgriezīsies pēc vairāk kā 25 gadu pārtraukuma, kad 3x3 notika pie Austra Graša Abrenes pilī, Francijā.

Starp daudzām lieliskām iespējām, ko darīt Latvijas simtgades gadā, tieši Bērzaines 3x3 Tavai ģimenei varētu būt viens no interesantākajiem piedzīvojumiem. Arī pirmajā 3x3 Vācijā tā mērķi un vadlīnijas būs tāpat kā pārējiem astoņiem saietiem 3x3 kustībā ASV, Austrālijā, Lielbritānijā, Īrijā un Latvijā, jo esam viena saime, lai kurā pasaules malā nebūtu! 3x3 tiek rīkotas visu vecumu latviešiem no visiem kontinentiem, lai padziļinātu un paplašinātu latviskās zināšanas, stiprinātu latviskas ģimenes, sekmētu latviskas draudzības un veicinātu latvisku kopības izjūtu.

3x3 Bērzainē vadīs Inese Avena, Āris Avens un Indulis Bērziņš. Inese ir Bērzaines saimniece un vadījusi četrus 3x3 Latvijā – Mazsalacā un Neretā. Āris kā Bērzaines saimnieks rūpēsies, lai dalībniekiem viss ar sadzīviskām lietām būtu kārtībā, t.sk., ūdens uz galvas tecētu, kad vajag, un netecētu, kad nevajag. Savukārt Indulis pats par sevi saka, ka ir izaudzis 3x3 un šobrīd vada interneta portālu Latviesi.com un aktīvi strādā organizācijās Daugavas Vanagi Vācijā, Eiropas Latviešu apvienībā un Pasaules Brīvo latviešu apvienībā, lai 3x3 iegūtās zināšanas palīdzētu nodot tālāk arī nākamajām paaudzēm un latviešiem visā pasaulē.

Bērzaine, kas nu jau vairāk nekā 65 gadus pieder latviešu organizācijai Daugavas Vanagi Vācijā, ir īsta mazā Latvija, kur iegriezties ikvienam ceļiniekam. Bērzaines senā viesu māja, kas sākotnēji bija domāta kā latviešu kara invalīdu mītne, pakāpeniski ir pārvērtusies mūsdienīgā viesu namā. No Bērzaines pakalniem paveras pasakaini skati uz Švarcvaldes, Kaizerštūla un Elzasas kalniem un ielejām. Ar vairāk nekā 5 ha platību Bērzaine ir brīnišķīgi skaista vieta latviešu kopā sanākšanām. Ceturtdien, ekskursiju dienā, būs iespējams izbaudīt vienu no daudzajām apkārtnes brīnišķīgajām iespējām – Europark; Zentas Mauriņas pēdas Bad Krozingen un termālos baseinus; Švarcvaldes kalnus un ielejas; Elzasas vīna ceļa gleznainās pilsētas, majestātisko pili Hoh Kēnigsburgu, putnu šovu Ērgļu parkā un mērkaķu parku Kincheimā; Pasakaino puķu salu Mainau un Eiropas lielāko ūdenskritumu Rheinfal Šveicē.

Pašiem mazākajiem katru dienu notiks bēbīšu skoliņa. Bērniem no 3 līdz 7 gadu vecumam būs iespējams piedalīties Sprīdīšu skoliņā.

Dalībnieki visu nedēļu katrs varēs piedalīties divās ievirzēs. Sākot no 7 gadu vecuma, būs vilku mācība, notis un dziedāšana, koklēšana, danču soļi un dejas pamati ģimenēm ar bērniem, leļļu teātris un masku radošās darbnīcas, folklora un tautasdziesmas ģimenēm ar bērniem, latviskās gadskārtas, žurnālistika un filmēšana, montēšana, publicēšana ar viedtālruņiem.

Dalībnieki, sākot no 13 gadu vecuma, varēs izvēlēties šādas ievirzes: ģimenes seminārs, kur īpašu vērību pievērsīs dzīvei divkultūru vidē, latviskā virtuve jeb latviešu ēdieni pasaulē, rotkalšana, vārda spēks un pļavas mācība – zāļu sievas zelta padomi, rakstaino celaiņu aušana, politika un pilsoniskā latvietība – apziņa, līdzdalība un publiskā diplomātija. Būs ievirze ģimenes locekļiem, kas nav latvieši, lai tie varētu tuvāk iepazīt latviskās tradīcijas, apspriest kopīgos izaicinājumus (piemēram, Kāpēc latvieši vienmēr dzied, arī ārpus dušas? un Vai jūsu dārzā arī visos stūros aug dilles?).

Pievakarē katru dienu varēs piedalīties citā nodarbē – gatavot dāvanas pašu rokām vai rotas no dabas materiāliem, gleznot, pīt vainagus, adīt, sportot (novuss, badmintons, izjādes ar zirgiem un ponijiem, zolīte u.c.). Būs arī jauniešu seminārs, danči, nīkšana, dziedāšana un vakarēšana pie tējas.

Lai Bērzainē ieliktu labus pamatus 3x3 kustībai Viduseiropā, ieviržu vadīšanu šobrīd apstiprinājuši lektori ar ilggadēju pieredzi: Līga Ruperte, Māra Tupese, Inese un Jānis Atis Krūmiņi, Austris Grasis un Ieva Freinberga, Ingus un Egija Krūmiņi, Vitauts un Inita Straupes, Laila un Jānis Kirmuškas, Līga Reitere un Gunta Jakovela.

Dalību apstiprinājusi arī Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde.

Saietam piesaistīti arī citi pieredzējuši lektori un savas jomas profesionāļi no Latvijas un latviešu kopienām Eiropā: tie būs Mārtiņš Sirmais, Elīna Pinto, Vinija Folkmane, Aiga Ožehovska, Ilze Atardo, Laura Putāne, Inta Paulsone, Antra Gūtmane u.c. Saieta TV nodrošinās Juris Sējāns, avīzes izdošanu organizēs Daiga un Aldis Bitinieki. Saieta laikā Monta un Armands Jakoveli filmēs materiālu dokumentālajai filmai par 3x3.

Saietā aicinātas pieteikties kā ģimenes, tā individuāli dalībnieki no Vācijas, Centrāleiropas un visas pasaules. Organizatori priecāsies par dalībnieku apņēmību Bērzaines 3x3 iegūt pieredzi un zināšanas, lai jau šajā saietā vai nākamajos gados paši varētu uzņemties kādas ievirzes vadīšanu vai strādāt nākamo saietu darba grupās!

Dalības maksa vienai personai ir 290 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam – puscena. Bērniem līdz 2 gadu vecumam par dalību nav jāmaksā. Dalības maksa kodolģimenei (vecāki ar nepilngadīgiem bērniem) nepārsniedz 700 eiro par visiem dalībniekiem. Ja dalībnieki nevēlas nakšņot Bērzainē, tad cena vienai personai – 190 eiro, bērnam līdz 7 gadiem – 90 eiro.

Rīkotāji aicina dalībniekus pieteikties par brīvprātīgiem palīgiem maiņās palīdzēt virtuvē pie kādas no ēdienreizēm. Tāpat organizatori cer, ka dalībnieku vidū būs kāds medicīnas darbinieks, kas vajadzības gadījumā varēs palīdzēt mazu traumu gadījumā. Brīvprātīgajiem palīgiem jāmaksā puse no dalības maksas.

Pieteikuma vēstuli sūtiet uz 3x3@latviesi.com. Tajā, lūdzu, pastāstiet, kādēļ esiet nolēmuši piedalīties 3x3 saietā! Pēdējais termiņš ir 1. februāris, tomēr aicinām pieteikties savlaicīgi, lai visi dalībnieki varētu plānot nākamās vasaras atvaļinājumus.

Uz tikšanos Bērzainē!

Indulis Bērziņš
2017. gada 8. novembrī
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com