Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Bize un Neguļa“

Iznākusi bilžu grāmata bērniem

Laikraksts Latvietis Nr. 493, 2018. g. 9. febr.
Andrejs Vīksna -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Grāmatas „Bize un neguļa“ vāks.

Izdevniecība Liels un mazs laidusi klajā jaunu bilžu grāmatu bērniem Bize un Neguļa, kas veidota pēc animācijas studijas Atom art tāda paša nosaukuma filmas motīviem. Lotes Eglītes scenāriju grāmatai adaptējusi Inese Zandere, bet ilustrācijas veidojis mākslinieks Reinis Pētersons.

Kad galvenās varones Bizes vecākiem piedzimst vēl viens bērniņš – mazās meitenes brālītis – viņa jūtas atstumta un vientuļa, jo vecākiem uzmanība un laiks pēkšņi jādala starp Bizi un jaundzimušo. Meitene aizvien vairāk laika pavada ar savu iedomu draugu Neguļu, kurš mēģina palīdzēt risināt radušos situāciju ne gluži pašos veiksmīgākajos veidos – varētu taču brālīti kopā ar vecmammu aizsūtīt uz Mēnesi, un viss atkal būtu pa vecam!

Nopietnā, bet maz apspriestā tēma par vecākā bērna izjūtām, ģimenē ienākot vēl vienam bērnam, stāstā risināta ar viegli nebēdnīgu humoru, tomēr tajā netrūkst arī aizkustinošu brīžu. Turklāt notikumi attīstās uz tuvojošos Ziemassvētku fona.

25 minūtes garā animācijas studijas Atom art filma Bize un Neguļa šogad Nacionālās kino balvas konkursā saņēma Lielo Kristapu kā gada Labākā animācijas filma. Tāpat pie Lielajiem Kristapiem tika filmas režisors Edmunds Jansons un scenārija autore Lote Eglīte. Filmas radošajā komandā darbojās arī mākslinieks Reinis Pētersons, kurš veidojis ilustrācijas Bizes un Neguļas grāmatai. Pie grāmatas dizaina strādājuši Artis Briedis un Rūta Briede.

Vienlaikus ar Liels un mazs jauno grāmatu studija Atom art izdevusi arī Bizes un Neguļas DVD – abi uzņēmumi jau iepriekš veiksmīgi sadarbojušies, radot Lupatiņu animācijas filmas un grāmatas.

Izdevniecības Liels un mazs grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12 un mājaslapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, galerijā Istaba, veikalā M50, grāmatnīcā MrPage, kultūrpreču mājā NicePlace telpa un citur.

Sekot izdevniecības jaunumiem var twitter.com/lielsunmazs, facebook.com/lielsunmazs, facebook.com/BIKIBUKS.

Andrejs Vīksna
Izdevniecības „Liels un mazs“ kopvedisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com