Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


AL57.KD emblēma

„No Rīgas uz Adelaidi“

Laikraksts Latvietis Nr. 493, 2018. g. 9. febr.
57. Kultūras dienu Rīcības komiteja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ir pienācis laiks atklāt 57. Kultūras dienu emblēmu. Kultūras dienu emblēma tika ilgi pārrunāta un apspriesta un tā ir radusies emblēma, kas reprezentē latviešu emigrāciju no Latvijas uz Adelaidi, lai uzsāktu jaunu dzīvi svešajā valstī.

Kultūras dienu emblēmas centrālais motīvs ir Latvijas svētelis (stārķis), kas katru gadu veic tālu ceļu un atgriežas Latvijā jaunās paaudzes radīšanai. Baltais stārķis arī simbolizē simts gadus, kas pagājuši kopš Latvijas Republikas proklamēšanas. Emblēma dizainu veidoja Kārlis Daenke no Adelaides.

Svēteļa ligzdā ietilpst Laimas zīme. Senas teikas arī vēsta, ka Laima ir putnu dieviete un ir dvēseļu sargātāja. Laima ir likteņlēmēja dievība un nes laimi tālu ceļu veicējiem. Latvieši svēteli uzskata par svētu putnu, un sēta, kurā mājo stārķis esot laimīga.

Kā svētelis migrē ik gadu uz siltākām zemēm, tā latvieši 2018. gadu mijai tuvojoties, atgriezīsies no Rīgas Adelaidē, lai svinētu Austrālijas Latviešu 57. Kultūras dienas.

Moto No Rīgas uz Adelaidi arī ir kā pagājušā gadsimta ceļojums no Latvijas, bet tas arī liek padomāt par atgriešanos Latvijā.

Turpmāk sniegsim informāciju par Kultūras dienu dalībniekiem un viesiem, kas arī kā svētelis mēros tālo ceļu no Latvijas. Drīz parādīsies arī atjaunotā Kultūras dienu informācijas mājaslapa un programma.

Svinēsim kopīgi Latvijas simtgadi! Esiet mīļi aicināti līdzīgi stārķim pievienoties citiem, kas ceļos uz Adelaidi nozīmīgas jubilejas atzīmēšanai!

57. Kultūras dienu Rīcības komitejaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com